5. Dönem PAEM Sonuçları Açıklandı!

5. dönem Polis Amirleri Eğitim Mekezi PAEM sonuçları açıklandı. Sonuçları öğrenme sayfası açıldı adaylar T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile sorgulayabilir.

5. Dönem PAEM Sonuçları Açıklandı!

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 2 bin komiser yardımcısı alımı ilanı geçtiğimiz Eylül ayında kamuoyuna duyurulmuş ve müracaatlar alınmıştı. Buna göre başvurular 17 Eylül 2019 ile 28 Eylül 2019 tarihleri arasında Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile kamuoyuna duyuruldu. İlgili ilan doğrultusunda toplam bin 800 erkek aday ve 200 kadın aday alımı gerçekleştirildi. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklama da taban Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS puanının 75,57 ile kapattığı duyurulmuştu. Buna göre 5. dönem PAEM sonuçları sonunda açıklandı ve adaylar sorgulama ekranlarına ulaşabiliyor.

5. DÖNEM PAEM SONUÇ SORGULAMA

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından kamuoyuna duyurulan ilan ile 5. dönem Polis Amirleri Eğitim Merkezi PAEM sonuçlarının açıklandığı belirtildi. Adaylar şu anda pa.edu.tr adresine girerek T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet şifrelerini ilgili ekrana girerek kazanıp, kazanamadıkları hususuna yönelik bilgiyi öğrenebilmektedir.

5. dönem Polis Amirleri Eğitim Merkezi ilanı Eylül ayında yayımlanmış ve kısa bir süre içerisinde adayların ön sağlık, fiziki yeterlilik testi, mülakat gibi sonuçları tamamlanmıştı. Sonuçlar ne zaman yayımlanacak soruları sıklıkla yöneltilirken Polis Akademisi Başkanlığı müjdeli haberi açıkladı ve sonuçların kamuoyuna duyurulduğu belirtildi. Adaylar pa.edu.tr üzerinden sonuçlarını sorgulayabilmektedir.

YORUM EKLE