4/D Kamu İşlerine Yüksek Zam Teklifi! O Kurumda 4 Bin 500 TL Oldu Maaşlar

​​​​​​​Kamu kurumlarında 4/D statüsü ile çalışan işçilerin maaşlarına yüksek zam teklifleri geliyor. Bir belediye maaşları 4.500 TL yaptı.

4/D Kamu İşlerine Yüksek Zam Teklifi! O Kurumda 4 Bin 500 TL Oldu Maaşlar

Ülkemizde görevlerine devam etmekte olan kamu kurumları bilindiği üzere bünyelerinde istihdam etmek üzere memur, sözleşmeli personel ve kamu işçisi alımı gerçekleştirmektedir. Memur ile sözleşmeli personellerin atamaları KPSS ile olurken kamu işçileri kura ile atanmaktadır. Buna göre farklı kamu kurumlarında görev yapmakta olan kamu işçileri farklı oranlarda değişen maaşlar almaktadır. Bu gibi ayrımların olmasının engellenmesi adına kamu işçilerine yüksek zam önerileri yapılmaya devam ederken bir belediye harekete geçti ve kamu işçilerinin maaşlarını yani 4/D ile çalışanların maaşlarını 4.500 TL olarak düzenledi.

Tuzlukçu Belediyesi ilk Adımı Attı

Tuzlukçu Belediyesi tarafından atılan ilk adım ile belediye de görevli kamu işçilerinin maaşlarına zam yapıldığı ve 4/D ile çalışan kamu işçilerine en düşük 4.500 TL ödeme yapılacağı belirtildi. Bundan sonra Tuzlukçu Belediyesinde görev yapan işçiler 4.500 TL'den başlayan ve artan maaşlar alacaktır.

Kamu İşçilerine Ne Kadar Zam Olacak?

4/D ile çalışan kamu işçileri kurumdan kuruma değişen maaşlar alıyor. Kimi kurumda 3.000 TL alan işçiler kimi kurumda primler ile beraber 9.000 TL'ye kadar ödeme almaktadır. Kamu işçileri 4d ile çalışıyor ancak maaş farklarının olması eleştiri hedefi olurken ilgili düzenlemeler ypaılıyor. Önümüzdeki süreçte kamu işçilerinin maaşlarını bir birine yakın olması için yeni çalışmalar yapılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 23:07
YORUM EKLE