3600 Ek Gösterge Düzenlemesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan devreye girdi!

İçişleri Bakanı Süleyman soylu tarafından yapılan son açıklamalarda 3600 ek gösterge için önemli müjdeler paylaşıldı.

3600 Ek Gösterge Düzenlemesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan devreye girdi!

3600 ek gösterge konusunda gündemdeki beklentiler giderek artarken dün yapılan açıklamalara ek olarak İçişleri bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan yeni açıklamalar, beklenti içerisinde olan çalışanlar için büyük bir umut yarattı.

Bütçe Görüşmelerinde Gündem 3600 Ek Gösterge

2020 bütçesine dair görüşmelerinin yapıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan Ve Bütçe Komisyonu’nda bu açıklamalarına yer veren İçişleri Bakanı Soylu, milletvekilleri tarafından sorulan sorulara açık bir şekilde yanıt verdi.

Soylu gündemde olan 3600 ek gösterge ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bizzat Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na, Hazine Ve Maliye Bakanlığı’na talimat verdiğini ve bu talimatlar doğrultusunda da çalışmaların devam ettiğini söyledi. Cumhurbaşkanının talimatı çerçevesinde konunun değerlendirildiğini söyleyen Süleyman Soylu, çalışmaların çok kısa süre içerisinde tamamlanarak düzenlemelerin yürürlüğe gireceğini ifade etti. Yapılan bu açıklamalar sonrasında gözler yapılacak düzenlemelere çevrilirken, 3600 ek gösterge ile birlikte nasıl bir imkanın sağlanacağı merak edilmeye başlandı.

Silahlanmada Gündem Ne?

Bütçe görüşmelerinde gündeme alınan bir diğer konu ise maganda kurşunları oldu. Yapılan çalışmalar ile birlikte son yıllarda ciddi bir düşüşün olduğunu belirten Süleyman Soylu, silah ruhsatlarında da yine 2015 yılından itibaren kademeli bir şekilde düşüş olduğuna dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 10:15
YORUM EKLE