3600 Bekleyenlere Müjde Mi? AK Parti Açıklama Yaptı!

Uzun süre gündemden düşmeyen 3600 gösterge hakkında Ak Partiden son dakika açıklaması geldi. Çelik'ten 3600 ek gösterge ile ilgili flaş açıklamalar haberde.

3600 Bekleyenlere Müjde Mi? AK Parti Açıklama Yaptı!

Başta öğretmen, polis, hemşire ve din görevlileri olmak üzere meslekte emekli olmuş kişileri de kapsaması beklenen 3600 ek gösterge düzenlemesinin de meclise gelmesi bekleniyordu. Bu düzenlemenin onaylanması durumunda hem görev ücreti hem de emekli maaşını önemli oranda belirleyen ek gösterge cetveli yeniden belirlenecek. Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan AK Parti Sözcüsü Çelik: 3600 ek gösterge konusu ile ilgili yaklaşımımız pozitif bir yaklaşımdır. Negatif ele aldığımız bir konu yok arkadaşlarımız çalışıyor ifadesi ile açıklama yaptı.

Öğretmenlere Bütçe Yok Denmişti

Türkiye’de yaklaşık 1,6 milyon vatandaşı yakından ilgilendiren konuların başında bazı meslek gruplarına verileceği vaat edilen 3600 ek gösterge yer alıyor. 3600 ek gösterge genel olarak unvan ve hizmet sınıfında meydana gelecek olan değişimi ifade etmektedir. Bu kapsamda kamuda görev alan polis, hemşire, din görevlilerini ilgilendiren göstergenin kabulü ile bu meslek grubu çalışanlarının emekli maaşları yüzde 20 oranında artacak. Aynı zamanda emekli ikramiyelerinde de 25 bin TL bir artış olacağı biliniyor. Bu kapsamda öğretmenler dahil olmak üzere ilgili meslek çalışanlarına bu yıl sonuna kadar göstergenin geleceği ifade edilmişti.

Seçim Öncesi Vaat Edilmişti

İlgili gösterge için Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan konunun Meclis kapanmadan gündeme gelebileceğini ve Meclis takviminin uygun olması halinde 3600 ek göstergenin seçim öncesinde çıkarılabileceği belirtmiş olmasına rağmen, meclisin tatile girene kadarki sürecinde konu ile ilgili olarak herhangi bir gelişme kaydedilmemişti.

Fakat bugün Çelik tarafından yapılan açıklamada konu ile ilgili gelişmelerin yaşandığı ifade edildi. Çelik “3600 ek gösterge konusu ile ilgili yaklaşımımız pozitif bir yaklaşımdır. Negatif ele aldığımız bir konu yok arkadaşlarımız çalışıyor” ifadesi ile 3600 ek gösterge bekleyenlere müjdeyi verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2019, 20:00
YORUM EKLE