3 Kamu Kurumu ( BDDK, TCDD ve BTK ) 354 Memur Personel Alımı Yapıyor! Başvurular Başlıyor

3 Kamu kurumu için ilanlar yayımlandı ve bu kurumlar bünyelerinde bulunan eksikliği gidermek için toplamda 354 kişilik boş kadro ile alım yapacaklarını belirttiler. Söz konusu ilanlara başvurular başlamak üzere ve haberimizin devamından sizlere detaylı bilgi veriyor olacağız.

3 Kamu Kurumu ( BDDK, TCDD ve BTK ) 354 Memur Personel Alımı Yapıyor! Başvurular Başlıyor

Ülkemizde bulunan farklı kamu kurumları bünyelerindeki eksikliği gidermek için yeni ilanlar yayımlıyorlar. Buna göre derlediğimiz bu haberimiz için adaylar başvurularına 15 Kasım 2018 tarihinde başlayacak. Başvuru yapacak adaylardan bazı nitelikler aranmakta ve haberimizin devamından sizlere ilgili ilanlar hakkında detaylı bilgi veriyor olacağız.

HANGİ KURUMLAR ALIM YAPACAK?

Yayımlanan ilana göre 3 Kamu kurumu toplada 354 memur personel alacak. Buna göre, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 150, TCDD Devlet Demiryolları 157 ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 47 memur personel alımı yapacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Başvuru yapacak adaylardan bazı şartlar aranacak. Buna göre adayların 657 sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar doğrultusunda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlı ksorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak gibi genel nitelikler aranacak.

Ayrıca ilgili ilanlar için adaylardan aranacak özel şartlara haberimizin devamındaki kurum ilanlarından ulaşabilirsiniz.

BBDK ( Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ) : BDDK bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere toplamda 150 kişilik boş kadro ile, Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı için 50, BDDK Uzman yardımcısı için 20 ve Bankacılık Uzman yardımcısı pozisyonunda 80 uzman yardımcısı olmak üzere toplamda 150 Meslek Perosneli alımı yapacak. Bu yönde adaylardan 2017 veya 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 75 veya 80 puan almış olmaları gerekmektedir. Adaylar başvurularını en geç 26 Kasım 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu ( BTK ) : BTK yayımladığı ilana göre toplamda 47 kişilik boş kadro ile farklı pozisyonlarda memur alımı gerçekleştirecek. Buna göre Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2017 veya 2018 KPSS Puan türüne göre Sosyal Bilimler kadrolarına 10, Hukuk kadrolarına 12 ve Mühendislik Kadrolarına 25 olmak üzere toplamda 47 kişi alacak. Bu yönde adaylardan,  Sosyal Bilimler alalnında kadrolar için KPSSp3 veya KPSSP48 puan türünden, Hukuk alanında kadro için KPSSP3 veya KPSSP4 puan türünden ve Mühendislik alanlı için KPSSP3 veya KPSSP2 puan türünden puan almış olmak şartları aranacak. Adaylar başvurularını en geç 23 Kasım 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İlan hakkıda daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

TCDD Devlet Demiryolları: Devlet Demiryolları yayımladığı ilana göre bünyesideki memur personel eksikliğini gidermek için farklı pozisyonlard atoplamda 157 kişilik kadro ile alım yapacak. Buna göre Elektrikçi, Elektronik İşçisi ve Vinç Operatörü pozisyonlarında toplamda 157 işçi personel alacak. İlgili ilan Türkiye İş Kurumu resmi internet sayfasında yayımlanacak olup adaylar başvurularını 15 kasım 2018 tarihi itibari ile başlayıp en geç 10 gün içersinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Diğer Kurumların yayımladığı ilanlardan haberdar olmak için İşin Olsa mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE