3 bin Zabıt Katibi Alınacak

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yeni dönemde yapılacak olan çalışmalara ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bilgiler verdi. Bir çok alanlarda alımlar yapılacağını söyleyen Bakan Bozadağ, özellikle alım yapılacak olan zabıt katibi alımlarına değindi. Bakan Bozdağ, bu yıl hazirana kadar 3 bin zabıt katibi alınacağını açıkladı.

3 bin Zabıt Katibi Alınacak
3 bin Zabıt Katibi Alınacak
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yeni dönemde yapılacak olan çalışmalara ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu’nda  bilgiler verdi. Bir çok alanlarda alımlar yapılacağını söyleyen Bakan Bozadağ, özellikle alım yapılacak olan zabıt katibi alımlarına değindi. Bakan Bozdağ, bu yıl hazirana kadar 3 bin zabıt katibi alınacağını açıkladı. 
Her yıl düzenli olarak Adalat Bakanlığı tarafından alınan Zabıt Katibi, alımları 2016 yılı içinde de devam edecek. Bakan Bekir Bozdağ, merakla beklenen zabıt katibi alımları için beklenen açıklamayı yaptı. Buna göre, Haziran ayına kadar 3 bin zabıt katibi alınacak. Diğer boş kadrolar için alımlar ise 2016 yılı içinde devam edecek.
 
Herkes zabıt katibi olabilir mi? Zabıt katibi alımları nasıl yapılacak?
 
Zabıt katibi alımlarında uygulanan sistem eskisi gibi devam etmektedir. Zabıt katipliği sınavı uygulamalı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak.
 
Zabıt katibi sınavına başvuru yapan adaylar uygulama sınavında her zaman olduğu gibi kendi önüne gelen metni, kendine tanınan zaman süresi içinde belirtile belirtilen kelime sayısına göre, doğru yaparsa diğer bir aşamaya geçmeye hak kazanacaktır.
 
İkinci aşamada ise başvuru yapan adaylar, genel kültür düzeyi gibi sorularla karşılaşacaktır. Bu sınav sonucunda ise Uygulama sınavı ile sözlü sınavdan alınan puanların ortalama sonucuna göre başvuru değerlendirmesi yapılır, zabıt katibi olmaya hak kazandıysa kendisine bildirilir.
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 22:48

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
sultan
sultan - 4 yıl Önce

Yahu şu 70 barajını kaldırsınlar artık

murat
murat - 4 yıl Önce

ne zaman alım yapacaklar acaba

muurat girgin
muurat girgin - 4 yıl Önce

nezaman alim yapilacak bilgisi olan yokmu yoksa balon habermi

Ydm fatma akkoc
Ydm fatma akkoc - 4 yıl Önce

Alım zZamanı bellimi

melek
melek - 4 yıl Önce

sınav nezaman nasıl başvura biliriz

frk
frk - 4 yıl Önce

Başvurusu hakkında bilgi

belemir
belemir - 4 yıl Önce

Buna herkes basvurabilirmi ve nasıl basvuracagiz

Ekrem Karadağ
Ekrem Karadağ - 4 yıl Önce

Alımlar ne zaman ve hangi illerden olacak