3 Başlıkta Adalet Bakanlığı 15 Bin Memur Personel Alımı! Zabıt Katibi, Şoför, İnfaz Koruma Memuru (İKM), Mübaşir

Adalet Bakanlığı bünyesine yapılacak olan 15 bin memur personel alımı için bilinmesi gerekenleri haberimizde aktardık. İlgili haberimizde zabıt katipliği, mübaşir, infaz koruma memuru, şoför gibi kadroların yanı sıra adaylardan aranacak şartlara da değindik.

3 Başlıkta Adalet Bakanlığı 15 Bin Memur Personel Alımı! Zabıt Katibi, Şoför, İnfaz Koruma Memuru (İKM), Mübaşir

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül' ün açıklamalarının ardından, bakanlık bünyesine yapılacak olan alımlar gündeme gelmişti. Adli ve idari yargı personellerinin alınacağı bilgisini paylaşan Bakan Gül, bakanlık bünyesine diğer kollardan da memur alımı yapacağını aktarmıştı. Açıklamasında net bir sayı ve tarih belirtmemekle beraber, hangi kadroların ne kadar personel ilanı yayımlayacağını da ifade etmemişti. Bizler de isinolsa.com olarak daha önce yaptığımız bir haber dahilinde, bakanlık bünyesine yapılacak 15 bin memur alımı için muhtemel kadrolara ve tahminlere yer vermiştik. İlgili yazımıza ulaşmak için TIKLAYINIZ.

3 Başlıkta Adalet Bakanlığı memur personel alımı için zabıt katibi, şoför, infaz koruma memuru (ikm) ve mübaşir alımlarındaki tüm süreçlere değinelim:

1-İnfaz Koruma Memuru (İKM) alımı

Tahmini alım sayısının 5 bin olacağını düşünmekteyiz. İlanlarda adayların taşıması gereken başvuru nitelikleri ve detaylarına yönelik tüm bilgilendirmelere aşağıda yer alan haberimizden ulaşabilirsiniz. Başvuru şartları için TIKLAYINIZ

2-Mübaşir alımı

Yakın zamanda mübaşirlerin adli personellerin çoğuyla aynı yükü çektiği ve önemli bir görev üstlendiği bilgisi aktarılarak, kamudaki statüsünün yeniden gözden geçirileceği belirtilmişti. 15 bin memur alımındaki tahmini kadro sayısı ve başvuru koşulları için TIKLAYINIZ.

3-Zabıt Katibi alımı

Uyuglanacak yetenek sınavları, tahmini kadro sayısı ve bilinmesi gereken önemli detaylara yer verdiğimiz ilgili yazımıza ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Yayımlanan ilanlardan haberdar olmak

Adalet Bakanlığının yakın tarihte 15 bin memur alımıyla alakalı duyuruyu yapması bekleniyor. Yayımlanan ilanlardan haberdar olmak, önemli bilgilendirmelere ulaşabilmek için mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

İOS için TIKLAYINIZ

Android için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 10:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
karslı
karslı - 2 yıl Önce

yine otuz beş yaş sınırı olacak

melika
melika - 2 yıl Önce

adalet bakanlığının bu 35 yaş sınırına bir çözüm bulması gerekiyor.

Petek Bulut
Petek Bulut - 2 yıl Önce

2 yılda 2 alım yaptınız hakkimi helal etmiyorum

Hüseyin AKÇAY
Hüseyin AKÇAY - 2 yıl Önce

Şu yaş 35 sınırını aşın artık. Bizde meslek sahibi olmak istiyoruz.

Ali
Ali - 2 yıl Önce

35 yaş sınırına acil çözüm lütfen

Ersin
Ersin - 2 yıl Önce

35 yaş sınírı kaldirilmali