28 Bin Öğretmen İhraç Edilecek! Yeni Atama Müjdesi Verilebilir

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan duyuru ile 28 bin Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olduğunu tespit ettikleri öğretmenlerin ihraç edileceği açıklandı.

28 Bin Öğretmen İhraç Edilecek! Yeni Atama Müjdesi Verilebilir
Yurt genelinde FETÖ'cülere karşı yapılan operasyonlar devam ediyor. Kamu da bulunan FETÖ'cülerin tamamen yok edilmesi için harekete geçen bakanlıklar ve kamu kurumlar binlerce personeli açığa aldı. En çok ihraç edilen ve görevden uzaklaştırma yapan bakanlık ise Milli Eğitim Bakanlığı olarak duyuruldu. Buna göre MEB 43 bine yakın öğretmen adayını açığa almıştı. Bu personeller hakkında yapılan araştırmalar devam ederken Milli Eğitim Bakanlığı 28 bin personelin Fethullahçı Terör Örgütü üyesi odluğunu tespit ettikleri ve bu kişilerin memurluktan ihraç edilecekleri her hangi bir olayda bulunmaları ya da göz yummaları halinde ise cezaevlerine gönderileceği duyuruldu.

15 Bin Öğretmen Soruşturması Devam Ediyor

28 Bin öğretmen FETÖ'cü olduğu gerekçesi ile ihraç edilecek. İhraç edilmeyen ve açığa alınan diğer 15 bin öğretmen hakkında ise soruşturmaların yapıldığı duyuruldu. Buna göre bu öğretmenlerin Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olup olmadığı kesin olarak bilinmiyor ancak bundan sonra yapılacak olan ilgili soruşturmalar Yüksek Disiplin Kurulu tarafından yapılacak. Öğretmenlerin FETÖ'cü olmadıklarının tespit edilmesi halinde görevlerine aynı şekilde devam etmelerine engel olunmayacak fakat FETÖ'cü olmaları halinde memurluktan ihraç edileceği gibi katıldıkları suç ve olaylar hakkında mahkemelere sevk edilecek ve gerekli görüldükleri halleder cezaevlerine sevk edilecek.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehtap
mehtap - 3 yıl Önce

ben suan hala lıse okuyorum lıse 4 de polıslık sınavına gırıp kazanacam cok ıstıom ıns kazanırım

yorgun
yorgun - 4 yıl Önce

Açığa alınmak değil beklemek yordu. Hiç bir günahın yokken açığa alın. Sebep bankada paran varmış. Öteki bankalardan farkını ben bilmiyordum. Sen devletsin sen biliyordunda kapatmadığıyın cezasını bana mı biçiyorsun. Şu yapılanları ahiret inancı olan birinin yapması mümkün değil. Akıl tutulması yaşıyoruz. Allaha inancınız varsa hukukun bir gün herkese lazım bir şey olduğuna inanıyorsanız delilleriniz ona göre olmalı. Devlet izni olanı delil gösteripte fetöcülüğün baş şartı saymak adaletle bağdaşmaz. Unutmayın Allahın adaleti seçtiğiniz saçma sapan adalete benzemez. Bir gün gelir sizi kendi adaletinizde boğar.