23. Dönem POMEM Polis Özel Harekat PÖH Alımı İçin Mi Yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 23. dönem POMEM için 10 bin polis alacak. Peki bu alım Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için mi yapılacak?

23. Dönem POMEM Polis Özel Harekat PÖH Alımı İçin Mi Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü açık olduğunu tespit ettikleri kadrosu için Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile polis alımı gerçekleştirmektedir. En yakın alımlar 22. dönem POMEM kapsamında yapıldı ve 10 bin polis alımı yapıldı. Geçtiğimiz günlerde Polis Akademisi Başkanlığınca yeni yayımlanan ilan da 23. dönem POMEM'e 10 bin polis alımı yapılacağı öğrenildi.

23. dönem POMEM'e 10 bin polis alımı yapılacağı kesinleşti ancak aranacak olan şartların ne olduğu, kimlerin başvuru yapabileceği, alımların hangi tarihlerde yapılacağı net olarak açıklanmadı. Peki 23. dönem POMEM alımı Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için mi yapılacak?

PÖH ALIMI YAPILACAK MI?

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM, Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için en son 19. dönem POMEM ile yapmış ve 10 bin erkek öğrenci için kadro ayrılmıştı. Bu alımdan sonra Polis Özel Harekat PÖH alımı ilanı bir daha yayımlanmadı ve kamuoyuna yoğun rağbetin sürdüğü görülmektedir. Peki 23. dönem POMEM'e 10 bin Polis Özel Harekat PÖH mü alınacak?

Malesef bu konu hakkında net bir bilgi bulunmuyor öyle ki bu alımlar normal polis memuru sınıfında da yapılabilir, Polis Özel Harekat PÖH sınıfında da yapılabilir. Fakat uzun süredir PÖH alımı yapılmadığı için 23. dönem POMEM alımlarının PÖH sınıfı için yapılması daha büyük ihtimal gibi gözükmektedir. Yeni duyurular geldikçe siz değerli okurlarımızı bilgilendireceğiz.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 07:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Birilerinin artik lise mezunlarını düşünmesi lazım kesinlikle lise mezunu olması lazım

Furkan
Furkan - 4 yıl Önce

Alımların lise mezunu ve kpss şartı olmadan olmasını istiyorum ve 23. Dönem alımının pöh olarak olmasını istiyoruz

Lise
Lise - 4 yıl Önce

Alımın lise ve kpss şartı aranmadan yapılmasını istiyoruz

Yaş
Yaş - 4 yıl Önce

Yaş sınırın 35 olmasını istiyoruz yetkilerden bu konu üzerinde durmalarını istiyoruz

Erhan
Erhan - 4 yıl Önce

Artık bir hakkı da pöh lere haberi bekleyen leree verilsin 15 temmuzda bizler meydan larda bizlerde vadik

Erhan
Erhan - 4 yıl Önce

Artık bir hakkı da pöhlere haberi bekleyen leree verilsin 15 temmuzda bizler meydan larda

Lise
Lise - 4 yıl Önce

Arkadaşlar ama orda ön lisans ve lisans diyor ne zaman alacaklar ben lise mezunlarınında alınmasını istiyorum ve askerlik şartının olmamasını istiyorum.

pöh
pöh - 4 yıl Önce

En son pöh alımı 2016 yılında yapıldı, 1990 doğumluların son başvuru hakkı 1991 doğumluların da son 2 başvuru hakkı kayboldu; şu an ikisi de başvuru yapamıyor. Bunun çözümü ne olacak ? kpss şartsız ve yaş şartı esnetilerek bu alım yapılmalı