22. Dönem POMEM Polis Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademesi Başkanlığı 22. dönem POMEM polis alımları ne zaman yapılacak? Tarih belli oldu mu?

22. Dönem POMEM Polis Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğünün polis ihtiyaçlarına göre Polis Akademisi Başkanlığı bünyesindeki eğitim kurumları için öğrenci alımları gerçekleştirmektedir. En çok alım Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM kapsamında yapılmakta olup en son 21. dönem POMEM alımları yapılmış ve burada 13 bin 500 kişiye kadro verilerek normal polis sınıfı için öğrenci alımları yapılmıştı.

Şimdi adaylar gözlerini yeni dönem POMEM alımlarına çevirdi ve yeni dönem alımlarının yine normal polis sınıfı için mi yoksa Polis Özel Harekat (PÖH) sınıfı için mi yapılacağı merak konusu olmaya başladı. Peki yeni dönem POMEM alımları ne zaman yapılacak.

22. DÖNEM POMEM ALIMLARI

En son 21. dönem POMEM alımları yapıldı ve bu alımlar için fiziki yeterlilik, sözlü mülakat vb. gibi aşamalar uygulanacaktır. Halen POMEM eğitim kurumlarında 20. dönem POMEM ve eski dönemlerden kalan öğrencilerin eğitimleri devam ettiğinden dolayı kısa süre içerisinde 22. dönem POMEM alımlarının yapılması beklenmemektedir. Peki 22. dönem POMEM alımları ne zaman yapılacak?

22. dönem POMEM alımlarına ilişkin İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ya da Polis Akademisi Başkanlığından resmi bir tarih duyurusu bulunmamakta olup en az alımların 3 ya da 4 ay sonra başlaması bekleniyor. Yani 2017 yılı içerisinde yeni dönem POMEM alımlarının olmamasına neredeyse kesin gözü ile bakılmaktadır.

TÜM KAMU HABERLERİNİ BURADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 3 yıl Önce

Ön lisans puanını düşürsünlerr lütfen

Sevda
Sevda - 3 yıl Önce

Lise mezunu da alınsın , kpss şartı aranmasın .

Semra
Semra - 3 yıl Önce

Lutfen aralik ayi ibaresi kaldırılsın 30 yaş doldurulmuş olsun bu yüzden magdur olmak istemiyoruz

GÖKHAN
GÖKHAN - 3 yıl Önce

KPSS ŞARTI ESNETİLSİN TEK HAYALİMM BİR SINAVA TABİ OLMAMALI

necmettın erbakan
necmettın erbakan - 3 yıl Önce

aglayın çalışıp gırın sızde

Duran
Duran - 3 yıl Önce

Lise mezunu alìm olsun birsürü gencimiz var vatan millet aşkı icin yanan

Serkan
Serkan @Duran - 3 yıl Önce

Kardeşim bu ülkede vatan aşkıyla yanıp tutuşan polis olmak isteyen milyonlarca üniversiteli mezun kardeşimiz var. Bu adamlar yıllar içinde yıllar boyu öss'si finali vizesi kpss'sine hazırlanmış emeklerinin karşılığını alamamış adam varken bu isteğin hiç makul değil. Sana tavsiyem kardeşim POLİS ÖZEL HAREKAT mülakatlarına girip vatanı için her türlü fedakarlığı yapan kardeşlerimizin yanında yer almayı hak edecek başarıyı gösterebilmen için çok çalışman.

ESİN
ESİN - 3 yıl Önce

22.DÖNEM POMEM ALIMI OLSUN YOKSA YAŞTAN HAKKIMIZ KALMIYOR.DEVLETİMİZ VAR OLSUN DUYUN SESİMİZİ NOLUR.22 DÖNEM POMEM ALIMI OLSUN POH DEĞİL.