2020 Emeklilik Sistemi Nasıl Olacak?

2020 yılı itibarıyle emeklilik sisteminde değişikliklerin olacağını belirten Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamalarla dikkat çekti.

2020 Emeklilik Sistemi Nasıl Olacak?

Türkiye'de emeklilik için uzun zamandan beri farklı tartışmalar yaşanırken Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamalar, her şeyi farklı bir yöne çekti. 2019 yılının genel değerlendirme toplantısında konuşma yapan Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı bu açıklamasında emeklilik sistemine yönelik yeni bir plan içerisinde olduklarını ve köklü bir değişikliğini yapılacağını söyledi.

2020’de Emeklilik Sistemi Değişiyor!

2020 yılını emeklilik sistemi için reform yılı olarak lanse eden Bakan Albayrak, kıdem tazminatından bütünleştirici emeklilik sistemine kadar kapsamlı bir şekilde yapılacak değişikliklerin vatandaş nezdinde olumlu olacağını ifade etti.

Emeklilik sisteminde özellikle emeklilikte yaşa takılanlar gibi pek çok farklı sorun yaşanırken, yapılacak değişiklikler ile birlikte tüm bu sorunların önüne geçilmesi ve emeklilikte genel bir sistemin getirilmesi hedefleniyor. Berat Albayrak yaptığı açıklamalarda 2020 yılının emeklilik sistemi için ciddi bir reform yılı olacağını söylerken 2023 hedeflerine bu doğrultuda ulaşacaklarını ifade etti.

Dünyada emeklilik sistemi reformunda öncü ülkelerden birisinin Türkiye olacağını da belirten Bakan Albayrak, sistem ile ilgili herhangi bir detay vermezken yapılacak değişikliklerin ilk işaretini paylaşmış oldu.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE