2019 Yılında Polis Özel Harekat PÖH Alımı Yapılacak Mı?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 2019 yılında PÖH alınacak mı? Polis Özel Harekat alımı yapılacak mı? Kaç bin PÖH alınacak?

2019 Yılında Polis Özel Harekat PÖH Alımı Yapılacak Mı?

İçişleri Bakanlığına bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü açık pozisyonlarına göre her sene polis alımları yapmaya devam etmektedir. Emniyetin en seçkin kadroları arasında yer almakta olan Polis Özel Harekat PÖH sınıfına uzun süredir alım yapılmıyor. Öyle ki en son alım 19. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM kapsamında yapılmıştı fakat bunun üzerinden uzun bir süre geçti ve üzerine on binlerce kişilik polis memuru alımı yapıldı ancak halen Polis Özel Harekat PÖH alımı yapılmadı. Peki PÖH alımı yapılacak mı? 2019 yılında kaç bin Polis Özel Harekat alımı yapılacak?

PÖH ALIMI NE ZAMAN

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığının yakın zamanda Polis Meslek Eğitim Merkezi 24. dönem POMEM alımı ilanını yayımlaması beklenmektedir. Uzun süredir PÖH alımı yapılmadığı için 24. dönem POMEM alımı PÖH sınıfı için yapılabilir. Tamamı PÖH sınıfı için yapılırsa ortalama 10 bin kişilik Polis Özel Harekat PÖH alımı yapılabilir. Ancak yine PÖH alımı olmaz ise bu sene içerisinde de Polis Özel Harekat PÖH alımı yapılmayabilir. Bilindiği üzere PÖH alımları daha çok meslek içi kaydırma ya da POMEM eğitimleri sırasında branş değişiklikleri ile yapılmaktadır. Ancak acil ihtiyaçların karşılanabilmesi için POMEM alımı PÖH alımına çevrilebilmekte ve tüm alım PÖH sınıfı için yapılabilmektedir. 24. dönem POMEM alımı ilanı Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlandığında Polis Özel Harekat PÖH alımına ilişkin bilgi edinilecektir.

PÖH ALIMI VE HABERLERİNİ BU SAYFALARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 4 yıl Önce

Kpss şartı aranmasın yada bu sene tekrar kpss sınavı yapılsın

Cihat kaya
Cihat kaya @Ali - 4 yıl Önce

Senin bu ağabeyi pöh için mi diyisen kpss şartinı

Zuhal
Zuhal @Ali - 4 yıl Önce

Kesinlikle

Hakan tontaş
Hakan tontaş - 4 yıl Önce

Kpss şartı aranmasın lütfen. Sonuçta kendilerinin yapmış olduğu sınava tabi olucaz.

Eda
Eda - 4 yıl Önce

Sayın bakanım sizden ricam lise mezunu bayan Pöh alımı olsun yaş sınırı çıksın çok istiyorum bu vatan için bayrak için seve seve canımızı veririz bize güzel haberler verin