2019 Yılında 198 Bin kişi Kamu Kurumlarında İşçi Memur ve Personel Olarak İstihdam Edilecek!

kamu kurumlarına 2019 yılı memur alım ilanları yayımlanacak. Adayların beklediği bir çok alım için geri sayım başladı. Buna göre Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, MEB, İçişleri Bakanlığı, bekçi, polis, sağlık personeli, öğretmen alımları ve TYP alımları için 2019 yılında 163 bin alım yapılacak. İşte detaylar..

2019 Yılında 198 Bin kişi Kamu Kurumlarında İşçi Memur ve Personel Olarak İstihdam Edilecek!

2019 yılı kamu kurumlarına yapılacak alımlar için geri sayım başladı. Yeni yılda hangi kurumlara alımlar yapılacak. Milli istihdam seferberliği kapsamında kamu kurumları 2019 yılı için 163 bin personel istihdam edilecek. Özel firmalarda da çok sayıda alım gerçekleşecek.

2019 yılı kamu kurumlarına alımlar şu şekilde yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen alımları kapsamında şubat atamaları gerçekleşecek ve atamalarda 20 bin 500 öğretmen atanacak. sözleşmeli olarak görev yapacak bir çok branştaki öğretmen atamalarında kura töreni yapılacak.

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz günlerde işçi alım ilanı açıkladı. Lise mezunu ve KPSS olmadan 6409 işçi alınacak. Bu alımları haricinde ise doktor, hemşire, sağlık teknikeri att kadrolarında 25 bin kişi daha istihdam edecek.

Adalet Bakanlığı adliyelerde ve ceza infaz kurumlarında 7 bin personel alımı yapacak. Adaylar Bakanı Gül geçtiğimiz günlerde alımlar için henüz kesin tarih olmadığını açıklamıştı. Çalışmaların devam ettiğini ilan edilecek kadroları belirtmişti.

PTT Kpss olmadan personel alımı bekleniyor. 1100 kişinin alınacağı alımlar için yeni ilan açıklanacak. PTT geçtiğimiz günlerde yaklaşık 5 bin kişinin mülakat sonuçlarını açıkladı. Adayların 1 yıl içerisinde kademeli olarak göreve başlatılacağı belirtildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2019 yılı pols alımlarında 35 bin kişi istihdam edileceğini müjdelemişti. Adaylar PÖH alımalrında ne kadar alınacağını merakla sormaktalar. Belli olduğunda aktaracağız. 

Toplum Yararına Programı kapsamında hastanelerde, MEB'e bağlı okullarda, Diyanet İşlerine bağlı kuran kursları ve camilerde, halk eğitim merkezlerinde, Belediyelerde, İl özel İdarelerde ve diğer kamu kurumlarında belirli süreli alımlar yapacak. İŞKUR bu alımlar için Kura yapacak. Bu alımlar için 70 bin kişi istihdam edilmesi bekleniyor.

Türkiye Taşkömürü Kurumuna 10 Bin 500 işçi alımı yapılacak. Bu alımların tamamı bir seferde yapılmayacak. İlk alımda 1500 kişinin alımı 2018 yılı bitmeden bekleniyordu. fakat alımlar için gerekli olan yazışmalar yetişmediği belirtildi. Hazine ve Maliye Bakanlığından TTK'ya yapılacak yazışmanın ardından ilan İŞKUR üzerinden açıklanacak. Adaylara bu ilandaki gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İçişleri Bakanlığına 10 Bin 500 işçi alımı yapılacak. İlanlar 2019 yılında açıklanacağı belirtilmişti. Beklenen ilan tarihi ise Şubat sonu gibi gelebilir. Diğer alım yapacak kamu kurumları ise şöyle, TCDD'ye 356 kişi, OGM 66 kişi, BOTAŞ 186 kişi. Tüm ilanlardan anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Özlem Aslan
Özlem Aslan - 2 yıl Önce

Başvuruları neden yapamıyoruz? Nerden yapılıyor başvuru?

Fikret Akçay
Fikret Akçay - 2 yıl Önce

Merhaba başvuru nasıl yapabilirim

Şerife
Şerife - 2 yıl Önce

Yaş şartı esnetilsin alımlarda mağduruz

Damla Gül
Damla Gül - 2 yıl Önce

Neden Tarım ve Orman Bakanlığı alım haberleri yok ? Tarım es geçilemez !

Ayşe çiçek
Ayşe çiçek - 2 yıl Önce

Başvurular ne Zaman başlıyor??

Ramazan akpınar
Ramazan akpınar - 2 yıl Önce

memur ve işci alımlarındaki yaş sınırının kaldırılmasını önemle rica ediyoruz