2019 PTT Alımı Mecliste! PTT 2019/1 Alımı Ne Zaman Yapılacak?

PTT alımları uzun süre gündemdeki yerini korumaktadır. PTT 5 bin personel alımı MECLİS gündemine geldi. Alım ilanlarının 1029 bitmeden yayımlanması bekleniyor.

2019 PTT Alımı Mecliste! PTT 2019/1 Alımı Ne Zaman Yapılacak?

PTT tarafından 2019 yılı içerisinde eksik personel ihtiyacını gidermek üzere yapılması planlanan personel alımı olup kurumun 2023 yılına kadar 55 bin alım yapması bekleniyor. Daha önce de gündemde yer alan konu ile ilgili olarak ise ilanın ekim, kasım ya da aralık aylarından birinde yayınlanması ve gerçekleştirileceğine yönelik işaret edilmişti. PTT tarafından yapılan açıklamada ise alım sayısının henüz belli olmadığı ilanda 2019/1 kapsamında personel istihdam edileceği ifade edilmişti.

Yapılan Son Açıklama

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik tarafından yapılan açıklama sonrasında PTT yazılı olarak da konu ile ilgili yazılı bilgilendirme yaparak şu açıklamayı yaptı.

“2018/1 5000 personel alımında ilişkin yapılan sınav sonucunda şirket bünyesinden müracaat eden taşeron firma elemanlarının müracaat ettikleri unvanlar da yazılı sınavın zor olması nedeniyle kazanamadıkları dolayısıyla alım yapılacak unvanların boş kaldığı anlaşılmaktadır. Bu itibarla; PTT AŞ bünyesinde personel eksikliğinden kaynaklanan sorun ve problemlerin çözülmesi bakımından 2018/1 alım sonucunda 5000 personel alımından eksik kalan ve doldurulamayan unvanların tamamlanmasını teminen en kısa sürede alım yapılmasını talep ediyoruz' denildi. Talep cevabında ise; "Boş kalan pozisyonların doldurulmasını teminen 2019 yılında yeni bir personel ilanına çıkılması planlanmaktadır" açıklamasına yer verildi.

Meclise de Geldi

İlgili personel alımına yönelik TBMM’de konu olan nokta"PTT AŞ bünyesinde personel eksikliğinden kaynaklanan sorun ve problemlerin çözülmesi bakımından 2018/1 alım sonucunda 5000 personel alımından eksik kalan ve doldurulamayan unvanların tamamlanmasını doldurulmasının en kısa sürede alım yapılmasını talep ediyoruz ve bu boş kalan pozisyonların doldurulması amacıyla 2019 yılında yeni bir personel ilanına çıkılması muhtemeldir" şeklinde yer almıştı.

Ekim ayının son haftasına girilirken 2019’un sonuna da son 2 ay kalmıştır. Bu noktada PTT’nin 2019 bitmeden bu ilanı yayınlaması muhtemel olup ilerleyen haftalarda bir ilan yayınlanması ya da yeni bir açıklama yapılması beklenmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan aykul
Hasan aykul - 2 yıl Önce

Ben bu işi bekliyorum bayadir yardimci olursaniz sevinirim 05380683349

Harun Begümöz
Harun Begümöz - 2 yıl Önce

Bu işi ailelemle birlikte yapmak istiyorum ihtiyacımız var telefon numaramız 05360580476

Hatice uysal
Hatice uysal - 2 yıl Önce

Çocuklarım var okula giden onların eğitimi için evde iş imkanı yapmak istiyorum elim yaygındır el islerine