2019 Güncel Sigara Fiyatları Tablosu

Sigarada son zamlarla birlikte büyük oranda artış meydana geldi.Paket başı 3 TL zam gelen sigaranın en düşük paketi 12-13 TL şeklinde oldu.Detaylar haberimizdedir.

2019 Güncel Sigara Fiyatları Tablosu

Geçtiğimiz günlerde sigaraya gelen ve bu yılın üçüncü sigara zammı sonrasında sigara fiyatlarında artış meydana geldi. Sigara fiyatlarında taban fiyatta artış yaşanırken markalara ait birçok ürünün de fiyatları değişti. Buna göre 1424 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı'na göre bir paketteki her sigaradan alınan asgari maktu vergi tutarı 0.2895 TL'den 0.3899 TL'ye çıkarıldı.

Zam ile Güncellenen Fiyatlar

En çok tüketilen sigara markalarının fiyatları da son zam ile birlikte artış gösterdi buna göre sigara fiyatlarında yaşanan artış ile birlikte güncel sigara fiyatları şu şekilde güncellendi.

Sigara fiyatlarında yapılana artış sonucunda ise taban fiyatta da artış görülmüş olup buna göre eskiden 11 TL olan taban en ucuz 14 TL’ye çıkmıştır. Yapılan birim başına zam ise sigara paketi başına 3 TL olarak fiyatlara yansımış olup birçok markaya ait sigaralarda en üst fiyat ise 18 TL’ye çıkmıştır.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2019, 15:27
YORUM EKLE