2017 Yılında Kimler Ne Kadar Zam Alacak?

Korn Ferry Hay Group firmasının hazırlamış olduğu “2016 Ücret ve Yan Haklar Araştırmaları” raporu doğrultusunda ülkemizde 2017 senesine ait olan yapılacak zamların oranı açıklandı.

2017 Yılında Kimler Ne Kadar Zam Alacak?
İnsan Kaynakları ve Danışma şirketi olan Korn Ferry Hay Group, ülkemizde gerekli olan araştırmaları yaptıktan sonra zaman oranları ile ilgili olarak önemli açıklamalar yaptı. Şirketin yapmış olduğu açıklamalara göre ülkemizde seneye gerçekleşecek olan zam oranları yüzde 9 oranlarına kadar çıkacağı belirtiliyor.

Raporda Hangi Unsurlara Dikkat Edildi?

Korn Ferry Hay Group şirketinin 2016 senesinin Ağustos ve Eylül ayları arasında yapmış olduğu görüşmeler sonucunda 52 farklı sektöre ait olan yöneticiler ve bununla beraber 1572 şirketten çağırılan önemli kişiler ile görüşmeler sağlandı. Yapılan bu görüşmeler ile beraber daha sonra “2016 Ücret ve Yan Haklar Araştırmaları” raporu hazırlandı ve sonrasında da yayınlandı. Daha önceki yıllarda yerli firmalar, yabancı firmalar kadar çalışanlara zaman yapamadığı için çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalmak olası hale geliyordu. Fakat yapılan açıklamalara göre 2017 senesinde yerli firmalar da en az yabancılar kadar zaman oranlarını uygulayacak. Bu durumun ortaya çıkması da yerli şirketlerin en az yabancı şirketler kadar önemli bir konuma geldiğini gösteriyor. Rapor hazırlanırken ise sürekli artan yetenek savaşları, enflasyon oranı ve asgari ücretlerin artışı gibi çeşitli konular da göz önünde bulunduruldu.

YORUM EKLE