2016/7 Sağlık Bakanlığı Tercihleri Ortaöğretim Kadroları Açıklandı

28 Ekim - 3 Kasım 2016 tarihlerinde yapılacak olan 2016/7 Sağlık Bakanlığı tercihlerinde ortaöğretim mezunlarının seçebileceği kadrolar duyuruldu.

2016/7 Sağlık Bakanlığı Tercihleri Ortaöğretim Kadroları Açıklandı
Sağlık Bakanlığı bünyesinde tespit ettiği açık kontenjanların doldurulması için 28 Ekim 2016 - 3 Kasım 2016 tarihleri arasında 2016/7 tercihlerini alacak. Söz konusu tercihlere başvuru yapmak isteyen adayların Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olması gerekmektedir. Bu sınava giren adaylar tercih yapabilmekte olup yüksek puan alan adaylar atanmakta daha şanslı olmaktadır. Peki Sağlık Bakanlığı 2016/7 tercihlerinde ortaöğretim mezunlarına özel hangi kadroları ayırdı? Bu kadrolara toplam kaç personel alınacak? İşte detaylar.

Ortaöğretim Mezunları Hangi Kadrolara Tercih Yapabilir

28 Ekim 2016 - 3 Kasım 2016 tarihlerinde düzenlenecek olan Sağlık Bakanlığı 2016/7 tercihlerinde ortaöğretim mezunu adaylar hangi kadrolara tercih yapabilecek? Yayımlanan bildiriye göre ortaöğretim mezunları  119 Ebe, 37 Sağlık Memuru Anestezi, 5 Sağlık Memuru Çevre, 12 Sağlık Memuru Diş, 14 Sağlık Memuru Ortopedi, 149 Acil ve İlk Yardım Sağlık memuru, 75 Laboratuvar Sağlık Memuru, 72 Röntgen Sağlık Memuru, 109 Tıbbi Sekreter Sağlık Memuru ve 565 Hemşire kadroları için tercih yapabilecek.

Yukarıda Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam etmek isteyen ortaöğretim mezunu adayların hangi kadrolara tercih yapabileceği belirtilmiştir. Söz konusu kadrolara başvurmak isteyen adayların Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olması gerekmekte olup yine hangi pozisyon için toplam kaç personel alımı yapılacağı da belirtilmiştir. Sözleşmeli sağlık personeli olarak Sağlık Bakanlığında çalışmak isteyen adaylar 28 Ekim - 3 Kasım tarihleri arasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile 2016/7 tercihlerinde başvuru yapabilir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE