2015 Nisan'da 40 Bin Atama Yapılabilir

2015 Nisan'da 40 Bin Atama Yapılabilir

2015 Nisan'da 40 Bin Atama Yapılabilir

2015 Nisan'da 40 Bin Atama Yapılabilir

Seçimlerden dolayı Nisan ayına alınan 2015-1 Memur yerleştirmelerinde 40 bin atama yapılabilir. 20 Mart’a kadar Kamu Kurum ve kuruluşlarının memur ihtiyaçlarını DPB’ye bildirmeleri gerekiyor. İlk kez KPSS ve EKPSS yerleştirmeleri aynı tarihlerde olacak. Geçen yıla oranla Nisan ayında yapılacak atamalarda İyi bir rakam bekleniyor. Kurumlara 36 Bin Kadro Dağıtıldı! 2015 yılında bütçeye göre 36 bin ilave atama izni verilmişti. DBP tarafından 16 Ocak’ta yapılan duyuruda bu 36 bin kadronun 1217’si kurumlar arasında paylaştırıldı. Geri kalan kadroların dağılımının da yapılmasına rağmen, bu dağılımla ilgili açıklama henüz DPB tarafından yayımlanmadı.

Memur Alımı Serbest Kadrolarda Artacak! 2015 Nisan atamalarını Kamu Kurum ve Kuruluşlarında bulunan serbest kadroların etkilemesi bekleniyor. Kurumların serbest kadrolar için memur taleplerini DPB’ye bildirmesi Nisan atamaları için yeterli olacak. Bunu Bir örnekle anlatmak gerekirse; -Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına toplam 473 bin 596 adet serbest kadro ihdası yapılmıştı. Yani Sağlık Bakanlığı’nın atama yönünden hiçbir sıkıntısı yok. - Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na 6585 sayılı kanunla 3000 kadroya atama izni çıkmıştır. -Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın elinde 6525 sayılı kanunla verilmiş 6511 serbest kadro vardır. -Gençlik ve Spor Bakanlığı Taşra teşkilatına 850 serbest kadro, Kredi Yurtlar Kurumuna 1128 serbest kadro olmak üzere toplamda 1978 yeni kadro ihdası yapılıyor. TBMM’den yakın zaman onay çıkacaktır.

- Ailenin korunması kanunuyla da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na 5 bin yeni kadro ihdası bekleniyor. Bu alımların merkezi atama dışında kullanılması bekleniyor. -Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na 2000 kadroya atama izni verilmesi bekleniyor. Veteriner Hekim ve Mühendis alımı konusunda Bakanlığın 2 bin kadroyu aldığı belirtiliyor. Kısaca Mart ayında Sağlık Bakanlığı tarafından Mart ayında yapılacak olan atamalar iptal edildi ve Nisan ayında yapacak olması ve Haziran kadrolarıyla birleştirilmesi bir de buna ek olarak EKPSS memur yerleştirmelerinin de birleştirilmesi, serbest kadroların bütçeden dağıtılan kadrolar dışında yerleştirilmesi ve 2015-Kasım atama dönemi kadrolarının Nisan’da kullanılmak istenmesi gibi sebeplerle 20 binleri aşacak bir atama dönemini görebiliriz.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2016, 15:48

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE