20 Bin Öğretmen Ataması Referandum Sonrası Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı Mart 2017'de 20 bin sözleşmeli öğretmen başvuruları alacak. Atamaların referandum sonrası yapılması beklenmektedir.

20 Bin Öğretmen Ataması Referandum Sonrası Yapılacak
Milli Eğitim Bakanlığı her sene on binlerce öğretmen ataması gerçekleştirmektedir. Bu sene 30 binden fazla öğretmen ataması isteniyordu ancak Milli Eğitim Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler sonucu öğretmen ataması sayısının 20 bin olduğunu belirtti. Toplam 90 branştan 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak.

Öğretmen ataması başvuruları Mart 2017'de yapılacak ve adaylar Nisan ile Mayıs aylarında mülakatlara girecek. Mülakatlar da 60 ve üzeri puan alan adaylar tercih yapma hakkında sahip olabilecek.

Öğretmenler Ne Zaman İş Başı Yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması tercihlerinin Mart 2017'de yapılması bekleniyor ve Nisan ile Mayıs aylarında da mülakatlar yapılacak. Öğretmen adayları iş başlarına ise 2017 - 2018 eğitim öğretim döneminde yapılması bekleniyor.

Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının Haziran ayında yapılacağı tahmin edilmekte olup atanacak olan öğretmenlere yaz tatili boyunca hizmet içi eğitim ve yeni müfredat hakkında bilgi verilecek. Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılına ait taslak müfredat yayımladı ve bu müfredatta değişiklikler yapılarak yeni eğitim öğretim yılında bu müfredattan ders işlenecek. Öğretmen adaylarının bu konu da bilgilendirilmesi ve hizmet içi eğitim hakkında da bilgi alabilmesi için yaz aylarında öğretmenlere seminerler verilecek. Seminerlerin sonunda öğretmen adayları derslere başlayacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
EDEBiyat
EDEBiyat - 4 yıl Önce

Ekim 2016 öğretmen atamasında 850 Türk Dili ve Edebiyatı (6 yıl sigortalılık şartına uyan )kontenjanına 710 başvuru oldu ve 400 kişi alındı. Şubat-Mart 2017 atamasında 20 binden başka 5000 de dershaneci alınıp yine 850 edebiyatçı (450 ekimden kalan+400 kişi bu atama için)atanmasını talep ediyoruz. 46 bin mezunla Türk Dili ve Edebiyat mezunun atanması Kaf dağının ardındaki elma oldu, ulaşabilene aşk olsun. 79-80 puanlar mülakatı bile göremedi. Böylesine önemli bir bölümün istihdamının hesap edilmemiş olması,Türk Dili ve Edebiyatı mezunlarının mağdur olması büyük bir talihsizliktir.Referandum öncesi tekrardan en kısa zamanda ,en az 4-5 bin de dershaneci atanmalıdır.Sayın işinolsa haber sitesi yetkilileri bu konuda haber yapıp sesimizi duyurursanız seviniriz.