20 Bin Öğretmen Ataması Branşlara Göre Taban Puanlar Duyuruldu

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasında mülakata çağrılan adayların branşlara göre taban puanları açıklandı.

20 Bin Öğretmen Ataması Branşlara Göre Taban Puanlar Duyuruldu

Milli Eğitim Bakanlığı her sene 20 bin civarı öğretmen atamasını gerçekleştirmeye devam ederken 2020 yılı içinde Ocak ayında ilan yayımlandı ve 6 Ocak tarihinden başlayarak 10 Ocak tarihine kadar adaylar Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinde yer alan ilk atama bölümünden başvurularını gerçekleştirerek adreslerine en yakın İl Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek onay işlemlerini gerçekleştirdi. Bu sene az başvurunun olduğu belirtilmişti ve puanların kaç olacağı merak edilirken duyuru yapıldı. Buna göre mülakata alınan adayların ortalama taban puanları açıklandı.

BRANŞLARA GÖRE TABAN PUANLAR

Yukarıda belirtilen puanlar mülakata alınan adayların taban puanları olarak belirtilmiş olup kontenjanın kaç olduğu ve son çağrılan adayın puanın kaç olduğu belirtilmiştir. Buna göre diğer branşlar için liste geldikçe ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE