15 Kuruma Mühendis Ataması Hangi Şehirlere Yapılacak? İL Listesi

​​​​​​​15'den fazla kuruma mühendis ataması yapılacak. Peki hangi şehirlere atamalara yapılacak, il listesi nedir?

15 Kuruma Mühendis Ataması Hangi Şehirlere Yapılacak? İL Listesi

Ülkemizde faaliyet gösteren resmi ya da özel üniversitelerin mühendislik fakültelerinden mezun olan adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavına girerek P3 puanları ile atanmaya çalışıyor. Mühendislerin ataması genel olarak açıktan atama ile yapılıyor ancak merkezi atamada da kadrolar verilebilmektedir. Buna göre 15'den fazla kurum mühendis ataması yapacak. Peki hangi şehirlere atamalar yapılacak?

HANGİ BRANŞTAN ATAMA OLACAK HABERİ

HANGİ KURUMLAR ATAMA YAPACAK HABERİ

HANGİ ŞEHİRLERE ALIM YAPILACAK

15'den fazla kurum mühendis ataması yapacak. Peki mühendis atamasında hangi şehirlere alım yapılacak? Buna göre Türkiye'nin neredeyse tüm şehirlerine alım olacak ancak yoğun olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Afyon, Ağrı, Bitlis, Artvin, Rize, Trabzon, Mardin, Balıkesir, Eskişehir, Kütahya şehirleri için yapılacaktır.

Tabiki listede yer almayan Antalya, Gaziantep, Tunceli, Sakarya vb. gibi sayamadığımız neredeyse tüm şehirler için de yapılacaktır. Ancak mühendis atamaları genel olarak belirli kurumlara yapılıyor. Bu kurumların listelerini sizler için araştırdık ve daha çok yukarıda yer alan şehirlere merkezi atama ile mühendis atamasının yapıldığını öğrendik. 31 Aralık itibari ile müracaatların başlayacağı mühendis atamasında sizlerde KPSS P3 ile müracaat edecekseniz yukarıdan şehirleri öğrenebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 23:57
YORUM EKLE