1000 TL destek ödemeleri sorgulama ekranı açıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan 1000 TL destek ödemeleri sorgulama ekranı açıldı. İşte detaylar.

1000 TL destek ödemeleri sorgulama ekranı açıldı!

Pandemi süreci ile birlikte Türkiye2de başlayan sosyal yardımlarda en çok ilgi gören yardımlardan birisi olan 1000 TL maddi destekte ödemeler başlıyor. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan son açıklamada konuyla ilgili detaylar paylaşıldı.

3. faz ödemeleri başladı

Geçtiğimiz günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan son dakika açıklaması ile birlikte 3. faz ödemeler için başvuruların başladığı açıklanmıştı. T.C. kimlik numaralarının son numarasına göre e devlet üzerinden alınan başvurular sonrasında, ödeme sürecine geçildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise yaptığı açıklamada 1000 TL için 3. faz ödemelerini almaya hak eden kişilerin belirlendiği belirtti. Online olarak yapılacak sorgulama ile öğrenilebilecek ödeme bilgileri, yine e devlet üzerinden yayınlandı.

1000 TL destek ödemeleri sorgulama işlemleri nasıl yapılır?

1000 TL destek ödemeleri için başvuruda bulunan vatandaşlar ise sorgulama işlemlerini online olarak yapabilecek. Açıklamalara göre 900 bin kişiye ödeme yapıldı. 3. faz sonrasın 1000 TL destek ödemelerinin devam edip etmeyeceğine dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Ödemeler ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlar, e devlet üyelik girişi yaptıktan sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hizmetleri altında bulunan Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama başlığını takip edebilir. Bu sayfada başvurusu kabul edilen kişilerle ilgili destek detaylarına yer verilirken, başvurusu onaylanmayan kişiler içinSosyal yardım bilgisi bulunamamıştır.” İbaresi yer almaktadır.

https://www.turkiye.gov.tr/acshb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yeter demir
Yeter demir - 5 ay Önce

Yardım başvurusu açıklandım

Ebubekir er
Ebubekir er - 5 ay Önce

Evden kimse başvurmamış , ben basvururken aılenden bı basvuru var dıyor . Verecekler bi 1000 tl onada hersey çıkarıyorlar . Ayıptır yahu . Kac aydır kıra veremedım işten çıkarıldık kimin umrunda

Zafer
Zafer - 5 ay Önce

Umut tacirliği bi kaç kişiye veriyorlar verdik oluyor.bende asgari ücretle çalışıyorum 1300 kira veriyorum başka gelirim yok nasıl olacak