1.000 Çağrı Merkezi Memur Alımında Bölüm Şartları Nasıl Olacak?

​​​​​​​1.000 çağrı merkezi memuru alımı yakın zamanda yapılacak. Peki bölüm şartları nasıl olacak, kimler başvuru yapabilecek?

1.000 Çağrı Merkezi Memur Alımında Bölüm Şartları Nasıl Olacak?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gerekli izinleri aldıktan sonra 1.000 çağrı merkezi memuru alımı yapılabileceğine yönelik müjdeli açıklama yapmış ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da bu konuda olumlu sinyaller vermişti. Buna göre 1.000 çağrı merkezi memuru alımına hangi bölümler başvurabilecek? Bölüm şartları nasıl olacak?

Haziran 2021'e Kadar Tamamlanacak

110, 155, 156 vb. gibi 1 ile başlayan üç haneli ve devlete bağlı tüm acil telefon numaraları 112'ye bağlanacak. Önce karşılarına vatandaşın çağrı merkezi memuru çıkacak konunun ne olduğunu öğrenecek ve sonrasında yetkili kişiye bağlayacak. Yani eskisi gibi direkt olarak vatandaşın karşısına yetkili personel çıkmayacak. İlgili çalışmalar Haziran 2021'e kadar tamamlanacaktır.

Hangi Bölümler Başvuru Yapabilecek?

İlana yakın bir zamanda tüm detaylar öğrenilebilecektir. Şu anda tek bilinen kadronun yoğun olarak ön lisans'a verileceğidir. (çağrı merkezi hizmetleri) Bunun yanı sıra elbette lise mezunları ve lisans mezunları için de kadrolar ayrılacak. Ancak lisans mezunlarından herkesin başvurmasına olanak verilir mi yoksa yoğun olarak alımlar İİBF ile mühendislik fakülteleri için mi yapılır bu konu da bilgi bulunmuyor. Lise mezunlarının ise tamamı başvurabilecektir. 1.000 çağrı merkezi memuru alımı KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacak olup hangi adayların puanları yüksekse onların yerleştirmeleri yapılacaktır. İlan geldiğinde ilk haberdar olmak için aşağıdaki instagram sayfamızı takip ediniz.

Sosyal Medya Sayfamıza Buradan Giriniz

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 00:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nadire
Nadire - 12 ay Önce

Lütfen gene onlisans geçmeyin ve yaş sınırı koymayın yani 35 üzeri olan insanlar açlıktan olsunler mi

Atanamayanlar
Atanamayanlar - 12 ay Önce

Acil durum ve afet yönetimi önlisans mezunları ne olacak bie kerede bu bölümden bahsedin. 112 açm ile il afad müdürlüğü aynı binada hizmet veriyor fakat mezunları kimse görmüyor. Bu yapılan haksızlığı daha ne kadar görmezden geliceksiniz.

Sercan Değer
Sercan Değer - 12 ay Önce

Bu haber baslikta sordugunuz soruyu cevaplamamis. Kendiniz sorup kendiniz belli degil demissiniz.

Bilgisayar programcılari
Bilgisayar programcılari - 12 ay Önce

Bu kadroda bilgisayar programcı sayısının artması talep ediyoruz.