100 Günlük Eylem Planında Kamu Personelleri İle İlgili Planlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan 100 günlük eylem planı ile ilgili detayları açıklamıştı. Peki eylem planında kamu personelleri ile ilgili hangi adımlar atılacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

100 Günlük Eylem Planında Kamu Personelleri İle İlgili Planlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan eylem planına göre İçişleri Bakanlığına 47 bin 773 personel alımı olacak. 3 bin'i polis amiri, 22 bin 500'ü polis memuru, 7 bin'i bekçi, Jandarma Genel Komutanlığına 400 subay, 4 bin 156 astsubay ve 10 bin 175 uzman erbaş, Sahil Güvenlik Komutanlığına 44 subay 98 astsubay ve 300 erbaş alımı olacak. Alımların önümüzde ki 3-4 ay içerisinde yapılması bekleniyor. Peki eylem planının içerisinde başka neler bulunuyor?

İŞTE DETAYLAR

100 günlük eylem planı içerisinde stratejik kurumlarda görevlendirmek üzere yurt dışına 500 öğrenci gönderilecek. Yetiştirilmek için gönderilecek olan öğrenciler istihdam için gönderilecekleri için iş kaygıları olmayacak. Öğretmenlerin mesleki ehliyet ve liyakatını güçlendirecek çalışmalar başlatılması hedefleniyor. Profesyonel eğitim yöneticiliğine geçilmesi hedefleniyor, MEB'te eleştirilen konular arasında bulunan Yönetici Atama Sistemine ilişkin bu düzenlemeyle çözüm bulunması amaçlanıyor. YÖK Kariyer Projesi ile Yükseköğretim Kurumlarının ihtisaslaşmasına yönelik olarak belirlenen 11 Araştırma Üniversitesi ve 5 Aday Araştırma Üniversitesinin ihtisas alanlı araştırmacı insan kaynaklarının oluşturulması hedefleniyor. Kadın İstihdamının İş'te Anne Projesi ile desteklenerek kadınların iş gücündeki yerlerinin arttırılması hedefleniyor. Üniversite mezunları için İşe İlk Adım projesi hayata geçirilecek, böylece 5 bin gencin istihdamının sağlanması hedefleniyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 11:26

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
jandarma astsubay adayı
jandarma astsubay adayı - 1 yıl Önce

3400 astsubay alıyor jandarma 2900 erkek 500 kadın. Şimdi bu eylem planına göre açık var. 716 tane daha alım yapılması gerekli. Bende 2553 yedek sıralamasında olan bi astsubay adayıyım. Başkanım bizim sesimizi duyun yedeklerden alın yoksa bu sıra bize gelmeyecek. Biz hak ettik sağlık raporu aldık mülakatları başarıyla tamamladık. Bu devlet için gerekirse ölmeye gidicek asker adaylarıyız. Yedek en son alım 2069 da kaldı. Sıra gelmiyor. Lütfen ek alım istiyoruz.
Saygılarımla..

astsubay adayı
astsubay adayı - 1 yıl Önce

100 güünlük eylem planı kapsamındaki astsubay alımını bekliyoruz açıklansın artık