10 Bin Köy Korucusu Alınacak

Ülkemizde yaşanan son olaylarla birlikte gelinen son noktada 10 bin adet köy koruyucusu alınacağı bildirildi. Hükümet tam anlamıyla artık terörle olan mücadelesini arttırdı ve bu iş için kollarını tamamen sıvadı. İşte Ayrıntılar..

10 Bin Köy Korucusu Alınacak
Ülkemizde yaşanan son olaylarla birlikte gelinen son noktada 10 bin adet köy koruyucusu alınacağı bildirildi. Hükümet tam anlamıyla artık terörle olan mücadelesini arttırdı ve bu iş için kollarını tamamen sıvadı.

Var olan koruyucuların üzerine 10 bin adet yeni koruyucu eklenecek.
Hükümet elini attı ve terörle mücadele için 10 bin adet yeni köy koruyucusu alacağını bildirdi. Var olan köy koruyucusu sayısına yeni olarak 10 bin adet köy koruyucusu daha eklenecek. Son zamanlarda bilindiği üzere terör olayı tam anlamıyla artmış durumda fakat bunun önüne geçmek için hükümet elini attı ve yeni olarak 10 bin adet köy koruyucusu almaya karar verdi. Yeni köy koruyucuları doğu ve güneydoğu da koruyuculuk yapacaklar. Kritik yerlerde güvenlik sağlayacak olan köy koruyucuları hakkında verilen bilgiler şu şekilde;

- Alımların hepsi mayıs ayı ortasında gerçekleşecek.
- Alınacak olan tüm kişiler güvenlik soruşturmasına tabii tutulacaklar.
- Askerlik yapıp yapmadığınız önemli bir kriterdir.
- Hükümet bu konuda esnek davranıp her an alımı gerçekleştirebilir.

Şuanda toplamda 47800 adet köy koruyucusu bulunmakta ve hazır halde bunların hepsi devletten maaş alıyor. Gönüllü olarak bu işi yapanlarda var ve bunların sayısı toplamda 25 bin adet. Yeni olarak bunlara ilavaten 10 bin köy koruyucusu daha alınacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
muhammed
muhammed - 4 yıl Önce

merabalar ben muhammed 22 yasındayım 1.89 boyundayım istanbul anadolu yakasında oturuyorum devamlı bir iş arıyorum sözleşmelı askerlıgımi toplam 5 ay yapıp daha sonra düz tabandan dolayı çürük aldım ama Allaaha sükürler olsun herhangı işe engel olacak bi dururmum yok bende devlet daıresınde çalısmak devletımıze faydam olsun istıyorum işe ihtıyacım var resmı yerler olursa sevırım şimdiden tesekurler 05432794074

Okan ozdemır
Okan ozdemır - 4 yıl Önce

Bende doguda yaptım askerlıgımı koy korucusu olmak ıstıyorum