Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sınav İle Kamu Personeli Alımı Başladı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı resmi gazete'de ilan yayımladı. Giriş sınavı ile 5 kamu personeli alımı yapacak. Başvuru şartları ve ilanın detayları nedir?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sınav İle Kamu Personeli Alımı Başladı!

Resmi Gazete'nin 29 Kasım 2019 tarihli yayımladığı yayına göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesindeki personel eksiklğini karşılamak üzere Müfettiş Yardımcılığı Giriş sınavı ile Genel İdare Hizmetleri sınıfında 8. Derecede boş bulunan 5 (beş) adet Müfettiş Yardımcısı kadrosuna açıktan atama yapacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren; Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile en az dört yıl lisans eğitimi veren ve bu okullara denkliği Yüksek Öğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi ya da yurt dışındaki Yüksek Öğretim Kurumlarından birini bitirmiş olmak,
  • Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 ve 2019 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu KPSS P48 puan türünden asgari 70 (Yetmiş) ve daha üzeri puan almış olmak,
  • 01/01/2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (1 Ocak 1984 ve daha sonraki doğumlular)
  • Müfettişlik karakter ve niteliklerine haiz olmak,
  • Sağlık açısından her türlü iklim şartlarında çalışmayı kabul etmiş olmak,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
  • Herhangi bir kurum veya kuruluşta mecburi hizmet şartı olmamak,

BAŞVURULAR:

Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavına katılmak isteyen adaylar yukarıda belirtilen nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda başvurular ilanın resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından yani 29 kasım 2019 tarihi itibari ile başlamıştır. Adayar başvurularını en geç 16 Aralık 2019 tarihine kadar yapmaları gereklidir. Başvurular, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denetim Hizmetleri Başkanlığı (A Blok, 6. Kat) Hakkı Turayliç Caddesi No: 5, Posta Kodu: 06338, Emek Çankaya / Ankara / TÜRKİYE adresine istenen belgeler ile birlikte şahsen veya posta yolu yapılması gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE