Türkiye Ulusal Ajansı 80 Kamu Personeli Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Türkiye Ulusal Ajansı 80 Kamu Personeli alımı başvuruları sona erdi. Adaylar şimdi ise sonuçları merak ediyor. İşte sonuç tarihi ve sınav detayları.

Türkiye Ulusal Ajansı 80 Kamu Personeli Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Dışişleri Bakanlığına bağlı olan Türkiye Ulusal Ajansı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 80 kişilik boş kadro ile farklı alanlarda Kamu personeli alımı yapacağını bildirmişti. Başvurular sona erdi ve adayların şimdi ise sınav için sonuç heyecanı başladı. 

Dışişleri Bakanlığına bağlı Avrupa Birliği Başkanlığının ilgili kuruluşu Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Türkiye Ulusal Ajansı) bünyesine 80 kişilik kadro ile tüm sınav aşamaları sonunda 58 Uzman Yardımcısı, 2 Avukat, 15 Büro Görevlisi ve 5 Sekreter alınacak.

BAŞVURULAR SONA ERDİR!

Türkiye Ulusal Ajansı 80 Kamu Personeli alımı için adaylar başvurularını 26 Nisan 2021 tarihi ile 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında elektronik ortamda gerçekleştirdiler.

İKİ AŞAMALI SINAV YAPILACAK

80 kişilik kadro için Türkiye Ulusal Ajansı adaylara değerlendirme için iki aşamadan oluşan sınav yapacak. Buna göre sınavlar önce yazılı ve sonrasonda sözlü olarak yapılacaktır. 

Yazılı Giriş Sınavı 5 Haziran 2021 Cumartesi günü saat 10.00’da Ankara’da yapılacaktır. Adaylar Gazi Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanacak sınav giriş belgelerini 31 Mayıs 2021 – 05 Haziran 2021 tarihleri arasında //gaziodm.gazi.edu.tr adresinden çıktı almak suretiyle temin edebilecek olup, adayların adreslerine ayrıca sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınavda kimlik tespitinde kullanılmak üzere resmi kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) bulunduracaktır. Kimlik belgesi yanında bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Başvuru formu ve eki belgelerin incelenmesi sonucu ilanda belirtilen şartları haiz olup, yazılı giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların isimleri 25 Mayıs 2021 tarihinde Ajansa ait www.ua.gov.tr internet adreslerinde duyurulacaktır. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

SONUÇLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2021, 01:46
YORUM EKLE