Türk Standartları Enstitüsü TSE 10 Memur Alımı Yapacak!

Türk Standartları Enstitüsü TSE kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere farklı pozisyonlar için 10 memur alımı yapacak peki detaylar nedir?

Türk Standartları Enstitüsü TSE 10 Memur Alımı Yapacak!

Ülkemizin önemli kamu kurumları arasında yer alan ve gıda kontrolleri konusunda görevlendirilmiş olan Türk Standartları Enstitüsü TSE bünyesinde başvuru yapan tüm gıda ürünlerini kontrol etmekte ve uygun görmüş olduğu ürünlerin ambalajlarına tüketicileri bilinçlendirmek adına TSE damgası basmaktadır.

Açık olduğunu tespit ettiği pozisyonlar için memur alımı gerçekleştirmekte olan Türk Standartları Enstitüsü TSE geçtiğimiz günlerde hazırlamış olduğu memur alımı ilanını DPB aracılığı ile kamuoyuna duyurdu. Yayımlanan ilan ile 10 memur alımı yapılacağı öğrenildi. Peki detaylar nedir? Hangi pozisyonlar için alım yapılacak?

İLAN DETAYLARI NEDİR?

Türk Standartları Enstitüsü TSE kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 10 memur alımı yapacak. Peki ilana başvuru şartları nedir? 

ürk Standardları Enstitüsü adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, fakültelerin 4 yıllık eğitim veren fakültelerinden, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği mezunu olmak veya bunlara denkliği olan ve YÖK onaylı yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, Erke kadaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak ve kadrosuna göre özel nitelikler aranmaktadır.

Ayrıca, bunlar dışında 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve Yapılmış olan Yabancı Dil Sınavından puan almış olmak şartlarını aranıyor.Söz konusu olan ilan ile adayların KPSS puanının %70 i ve YDS puanının %30 u esas alınarak yapılacak ortalama ile adaylara sınav uygulanacaktır.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Türk Standartları Enstitüsü TSE 10 bilişim personeli alımı yapacak olup alımlar 4 .NET Yazılım Geliştirme Uzmanı, 2 Java Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Sistem Uzmanı, 2 Kıdemli Sistem Uzmanı ve 1 Bilgi Güvenliği Uzmanı pozisyonları için yapılacaktır. Başvurular 5 Mart - 26 Mart 2018 tarihlerinde yapılacaktır.

RESMİ BİLDİRİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 09:59
YORUM EKLE