TUBİTAK personel alım ilanı: ön lisans mezunu 36 kişi alınacak

TÜBİTAK tarafından yayınlanan personel alım ilanı kapsamında kurumun çeşitli birimlerinde görevlendirilmek amacıyla 36 personel alımı yapılacağı duyuruldu. TÜBİTAK için yayınlanan ilanın detayları haberimizde.

TUBİTAK personel alım ilanı: ön lisans mezunu 36 kişi alınacak

Resmi Gazete'nin 20 Mayıs 2019 tarihli yayımında belirtilene göre TÜBİTAK'ın farklı birimlerinde görevlendirilmek üzere 36 kişilik boş kadro için ön lisans mezunu ve lisans mezunu personel alımı gerçekleştirilecek. Adayların belirtilen niteliklere uygun olmaları dahilinde başvurular kabul edilecektir. Adayların ilan prosedürlerini dikkatle yerine getirmesi bekleniyor. Aşağıda alım yapılacak birimlere ve başvuru şartlarına yer verilmiştir.

36 KAMU PERSONELİ ALINACAK

TÜBİTAK resmi gazete üzerinde iki farklı ilan yayımlayarak bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak adına 36 kişilik alım yapacağını açıkladı. Bu kapsamda TÜBİTAK BİLGEM TTSYB birimine Kocaeli ilinde 6 personel, TÜBİTAK MAM GMBE birimine 34 personel alınacak. Bu alımlar sadece lisans mezunu adayları kapsıyor ve görev tanımı AR-GE olarak belirtiliyor.

TÜBİTAK tarafından yayınlanan diğer ilana göre ön lisans mezunu adaylar TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'ne 5 kişilik, Ulusal Meteoroloji Enstitisüne 1 kişilik boş kadro için başvuru yapma imkanına sahip. Bu yönde yapılacak alımlar normal ve engelli adayları kapsıyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER

TÜBİTAK tarafından yayınlanan ilanın detaylarında göreve kabul edilecek adayların sağlaması beklenen şartlar da yer alıyor. Bu kapsamda T.C. vatandaşı olunması, lisans ya da ön lisans mezunu olunması, görevi yapmaya engel bir sağlık sorununun olmaması, erkek adayların askerliğini  yapması gibi şartların sağlanması bekleniyor.

BAŞVURULAR

Başvuru yapmak isteyen adayların 20 Mayıs 2019 tarihi itibariyle ilana başvuru yapması mümkün. Başvuruların kurumun resmi internet sitesi üzerinden (tubitak.gov.tr) ya da Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılması mümkün. 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 14:14
YORUM EKLE