Ticaret Bakanlığı KPSS 2023/1 İle Kamu Personeli Alımı Hakkında Duyuru Geldi!

Ticaret Bakanlığı Kamu personeli alımı hakkında duyuru geldi. Bakanlığa atanan adaylardan istenen belgeler ve tarihler açıklandı.

Ticaret Bakanlığı KPSS 2023/1 İle Kamu Personeli Alımı Hakkında Duyuru Geldi!

ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan KPSS 2023/1 Memur ataması kapsamında Ticaret Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Kamu personeli alımı yapılacağını bildirmişti. Bakanlığı tercih etmiş olan adaylar sonuçlar ile birlikte açıklanmış olup Adaylarda teslim edilmesi istenen belgeler açıklanmıştır. Bu kapsamda istenen belgelere ve diğer detaylara haberin devamından ulaşabilirsiniz.

Atamaya Esas Belgeler Açıklandı!

Atanan adayların mutlaka aşağıdaki belgeleri teslim etmeleri gereklidir.

1) Beyan Formu (okunaklı ve eksiksiz doldurulmalıdır.) tıklayınız

2) E-devlet üzerinden alınacak barkodlu mezun belgesi veya geçici mezuniyet belgesi.

3) E-devlet üzerinden alınacak barkodlu adli sicil kayıt belgesi.

4) Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı veya Kimlik Kartı fotokopisi (önlü-arkalı

5) Kamu görevlileri etik sözleşmesi (aday tarafından imzalanmış şekildetıklayınız 

6)Erkek adaylar için e-devlet üzerinden alınacak barkodlu askerlik durum belgesi. Halen askerlik görevini ifa eden adayların ayrıca muhtemel terhis tarihlerini içerir bir dilekçeyi de istenilen belgeler arasında göndermeleri gerekmektedir. Bu adayların terhis tarihinden itibaren 30 gün içinde Bakanlığımıza başvurmaları halinde atama işlemleri gerçekleştirilecektir. 

7) 4 adet vesikalık fotoğraf (Erkek adaylar için gömlek, kravatlı ve sakalsız olmalıdır. Her fotoğrafın arkasına adı soyadı yazılmalıdırFotoğrafların biyometrik olması zorunlu değildir.

8) Mal bildirim beyannamesi tıklayınız

“Mal Bildirim Beyannamesi”A4 boyutundaki kapalı zarf içerisinde gönderilmeli ya da teslim edilmelidir. Söz konusu zarf üzerine aşağıdaki bilgiler yazılmalıdır.

Not: Belgelerini posta ya da kargo yolu ile gönderecek adayların mal bildirimi beyannamesi haricindeki diğer belgelerini mal bildiriminin bulunduğu kapalı zarf içerisine koymamaları önem arz etmektedir. 

9) Ortaokul veya lisede hazırlık okuduğunu beyan eden adayların hazırlık okuduklarını belirtir belgenin aslı veya onaylı sureti (Söz konusu belgenin aslı ile birlikte fotokopisini ibraz etmeleri durumunda “Bakanlık” tarafından onaylanması mümkün olabilecektir)

10) Lisans eğitiminden sonra Yüksek Lisans ve/veya doktora eğitimini tamamlamış adayların bu durumlarını belirtir belgenin aslı ve onaylı sureti

11) ÖSYM tarafından Bakanlığımıza yerleştirildiğinize ilişkin sonuç belgesinin çıktısı.

12) Son beş yıl içinde alınmış YDS / e-YDS’den en az (D) seviyesinde veya dil yeterliliği bakımından bunlara denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belge.

Belge Teslim Bilgileri Nelerdir?

Son Belge Teslim Tarihi: 11.08.2023 tarihi mesai saati bitimine kadar

Belge teslim Adresi: Ticaret Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü (Söğütözü Mah. 2176.Sk. No:6306530 Çankaya/ANKARA)

Belge teslim yolları:

Belgelerini elden teslim edecek adaylar için; Adaylar, evraklarını kendileri teslim edebilecekleri gibi, yakınları vasıtasıyla da teslim edebilirler.

Belgelerini posta/kargo yoluyla teslim edecek adaylar için; Adaylar evraklarının Bakanlığımıza teslim durumunu hizmet aldıkları posta/kargo firmalarından sorgulamalıdırlar.

YORUM EKLE