Sosyal Güvenlik Kurumu SGK 73 Memur Alımı Yapıyor! Yüksek Maaş Verilecek

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere yüksek maaşla çalışacak 73 memur alımı yapıyor. Peki kimler başvurabilir, detaylar nedir?

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK 73 Memur Alımı Yapıyor! Yüksek Maaş Verilecek

Ülkemizin önemli kamu kuruluşları arasında yer almakta olan Sosyal Güvenlik Kurumu SGK açık pozisyonları için yıl içerisinde hazırladığı kamu personeli, memur alımı ilanlarını Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurmaktadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK tarafından yayımlanan iki farklı ilana göre toplam 73 memur alımı yapıldığı görülmektedir. Buna göre Sosyal Güvenlik Kurumu SGK ilk ilanda 50 memur alımı ve ikinci ilan da 23 memur alımı yapacağını belirtmişti. İki ilana göre toplam 73 kişilik memur alımı yapılacağı görülmektedir. Adaylar yüksek maaş ile istihdam edecektir. Peki pozisyonlar ile ilan detayları nedir?

MEMUR ALIMI İLAN DETAYLARI NEDİR?

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK yayımlamış olduğu iki farklı ilan ile toplam 73 memur alımı yapacağını duyurdu. Peki ilan detayları nedir? Buna göre programcı 15 kişi, çözümleyici 8 kişi ve müfettiş yardımcısı 50 kişi toplam ise 73 kişilik memur alımı yapılacaktır. Programcı ve çözümleyici pozisyonlarında 4 bin 929 TL'ye kadar yüksek maaş verilmektedir. Adayların bu iki kadro için KPSS'den 60 ve üzeri almış olması iyi derecede ingilizcesi olması gerekiyor. Müfettiş yardımcısı kadrosu için ise adayların 35 yaşını doldurmamış olmak, KPSSP22 veya KPSSP48 puan türlerinden birisinden en az 80 veya üzerinde puan almış olmak şartları aranmaktadır. Yine adayların hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olması gerekiyor. Peki başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

BAŞVURU DETAYLARI NEDİR?

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK 23 programcı ve çözümleyici memur alımı ilanına başvurular 8 Şubat 2018 tarihinde ve müfettiş yardımcısı kadrosuna ise başvurular 9 Şubat 2018 tarihinde sona ermektedir. Adayların müfettiş yardımcısı pozisyonu başvurularını Sosyal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı (Simon Bolivar Caddesi No. 23 Çankaya/ANKARA) adresine yapması gerekmektedir. Programcı ve çözümleyici başvuruları Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Ziyabey Cad.No:6 Balgat/ANKARA adresine yapılmaktadır.

SGK 23 MEMUR ALIMI İLANI BURADA
SGK 50 MEMUR ALIMI İLANI BURADA

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 23:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
özlem
özlem - 5 yıl Önce

hep ingilizce bu ne ya. maas iyi ama ingiiççcee :)

Kevser Arslan
Kevser Arslan - 5 yıl Önce

Başvuruda ne evrakları yollayacağız niye bunun detayları yok

yusuf kalkan
yusuf kalkan - 5 yıl Önce

Ben bilgisayar ôğretmeniyim atanma bekliyorum yillardir emek verdim ônversite bitirdim işim yok devlet ilkokul mezunlarini memur olarak atiyor mantiğim almiyor bizede bir iş imkani beklerken sabreden derviş misali ya yaaa sabir