Sermaye Piyasası Kurulu 2021 Yılı 40 Kamu Personeli Alımı İlanı Resmi Gazetede

Sermaye Piyasası Kurulu memur alımı ilanı Resmi Gazetede yayımlandı. Yayımlanan ilana göre 40 kişilik boş kadro ile farklı alanlarda personel alınacak.

Sermaye Piyasası Kurulu 2021 Yılı 40 Kamu Personeli Alımı İlanı Resmi Gazetede

Resmi Gazetede Kamu ilanları yayımlandı. 29 Nisan 2021 tarihi ile gelmiş olan ilanlara göre Sermaye Piyasası Kurulu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda Kamu personeli Memur alımı yapacak. Bu yönde Alımlar İstanbul Temsilciliğine yapılacak. Peki başvuru şartları nelerdir? Başvurular ne zaman yapılacak?

Hangi Kadrolarda Alım Yapılacak?

SPK İstanbul Temsilciliğinde görevlendirilmek üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan 8. derece kadrolu 30 adete kadar Uzman Yardımcısı ve Avukatlık Hizmetleri sınıfında bulunan 8. derece kadrolu 10 adete kadar Uzman Hukukçu Yardımcısı kadrosuna alım yapacak.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Sermaye Piyasası Kurulu bünyesine 40 kişilik boş kadro ile alımını yapacağı memur kadrosu için adaylardan,

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,
  • 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak,
  • Sermaye Piyasası Kanunu ve diğer mali yasalara göre suç sayılan bir eylem dolayısıyla aleyhine verilmiş bir hüküm bulunmamak,
  • Giriş işlemleri dolayısıyla gerçeğe aykırı bilgi ve belgeler vermemek, beyanda bulunmamak.
  • Dört yıllık Eğitim veren Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak,
  • 2019 veya 2020 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 75 puan almış olmak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Sermaye Piyasası Kurulu memur alımı için adaylar başvurularına başlamış olup en geç 11 Mayıs 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, kurumun resmi İnternet adresi üzerinden doldurularak başvuru formu ile en geç 18.05.2021 tarihi saat 16:00'a kadar elden veya posta yoluyla Kurulun Ankara merkez adresine gönderilmesi gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dâhil 18.05.2021 tarihi saat 16:00'dan sonra Kurul kayıtlarına giren başvurular dikkate alınmayacaktır.

Giriş Sınavı Detayları Nedir?

Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Giriş sınavının yazılı aşaması, iki gün süreyle sabah ve öğleden sonraları Uzman Yardımcılığı sınavı için altı, Uzman Hukukçu Yardımcılığı sınavı için beş ayrı oturum şeklinde yapılacaktır. Giriş sınavının yazılı aşaması İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirilecek olup, adaylar başvuru sırasında hangi şehirde sınava girmek istediklerini belirteceklerdir.

BAŞVURU KILAVUZU BURADA

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2021, 22:43
YORUM EKLE