Sağlık Bakanlığı Mülakatsız 12 Bin Personel Alımı ÖSYM'de Yayımlanıyor

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı için Fahrettin Koca tarafından resmi Yazı geldi. İlan ÖSYM üzerinde tercih Kılavuzu ile yayımlanıyor. İşte kadro ve şartlar.

Sağlık Bakanlığı Mülakatsız 12 Bin Personel Alımı ÖSYM'de Yayımlanıyor

Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı yapacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından geçtiğimiz günlerde müjdesi verilen ilan hakkında resmi yazı az önce Fahrettin Koca tarafından geldi. Fahrettin Koca resmi Twitter hesabı üzerinde yayımladığı yazıya göre Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı detayları belli oldu.

Sağlık Bakanlığı Alımları için yapılan açıklamada " Bakanlığımız; 7.000’i hemşire, 1.700’ü ebe ve 2.864’ü sağlık teknikeri/teknisyeni, 14 branşta 12 bin sağlık personeli alacak. Tercih Kılavuzunun yayınlanmasını müteakip mülakatsız atama yapılacak. Pandemi mücadelemizin bu zor günlerinde, atamalar bize güç katacaktır." dedi.

12 BİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK!

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatları hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS Puanına göre ÖSYM tarafından yapılan Merkezi yerleştirme ile 12 Bin Sözleşmeli Sağlık Personeli alınacak.

ALIM YAPILACAK KADROLAR BELLİ OLDU!

 • 7000 Hemşire,
 • 1700 Ebe,
 • 2864 Sağlık Teknikeri / Sağlık Teknisyeni,
 • Psikolog,
 • Sosyal Çalışmacı,
 • Biyolog,
 • Odyolog,
 • Çocuk Gelişimcisi,
 • Diyetisyen,
 • Fizyoterapist,
 • İş ve Uğraşı Terapisti,
 • Dil e Konuşma Terapisti,
 • Perfüzyonist,
 • Sağlık Fizikçisi,

İLAN YAYIMLANIYOR!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada " 12000 pozisyonun il ve Sağlık tesisleri dağılımının yer aldığı listeler, ÖSYM Başkanlığına teslim edilmiştir" dedi. Bu kapsamda tüm detaylar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafına iletildi ve şu anda tercih kılavuz hazırlanıyor. Tercih kılavuzu her an yayımlanabilir.

Tercih kılavuzu yayımlandığında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz. İşin Olsa İOS Mobil Uygulaması İçin BURAYA, İşin Olsa Android Mobil Uygulaması İçin BURAYA tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

MÜLAKAT YAPILMAYACAK!

Sağlık Bakanlığı alımını yapacağı 12 bin Sağlık Personeli Alımı için adaylara herhangi bir mülakat yapmayacak. Bakan tarafından gelen açıklamaya göre, "Gerekli Hazırlıklar yapıldıktan sonra tercih kılavuzu ÖSYM'nin İnternet sitesi üzerinde yayınlanacak ve adaylar tercihlerini bu kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapabilecekler. ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacak olan atamalarda Mülakat Olmayacak " dedi.

COVİD-19 UYARISI'DA GELDİ!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamanın devamında, Covid-19 salgıyla mücadele ettiğimiz bu zor dönemde, bu atamaların bize güç katacağına ve vatandaşlarımıza daha nitelikli Sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Kaya
Ahmet Kaya - 3 yıl Önce

Sayın çok kıymetli Cumhurbaşkanımıza sesimizi duyurmak istiyoruz: efendim zatıalinizde takdir ederseniz bir salgın surecindeyiz, ekonomi dibe vurdu,bizler kendimizi Diplomalı cahil olarak görüyoruz.efendim sağlık sistemi süreci kaldiramayınca üst üste iki kere ONBİNLERCE PERSONEL ATAMASI YAPILDI,ZATEN SALGIN öncesinde de alımları çoktu.diger yandan mülakat adaletsizliği varken,torpili olan gidiyor Sadece ya diğer YÜBİNLERCE GENCİMİZİN ahını çekecek.şahsen bu konuda ilgili kim varsa ve bu adaletsizliği görmüyorsa hakkımı helal etmiyorum ve inşAllah rabbim de iki cihanda onların iki yakasını bir araya getirmesin inşAllah.

Tolga
Tolga - 3 yıl Önce

Neden att alimi yapılmıyor bakanım bizde dikiş ata biliyoruz serum takabiliyoruz hemşire ne yaparsa bizde yapabiliriz bosami okudum ben hep hemşire alimi var lütfen att alımıda yapin.

Tolga
Tolga - 3 yıl Önce

Neden att alimi yapılmıyor biz bosami okuduk