Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/14 Kadro Dağılımı: Lise, Ön Lisans ve Lisans

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı için kadro dağılımı belli Oldu. Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu alım yapılacak kadrolar ve kılavuz haberimizdedir.

Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/14 Kadro Dağılımı: Lise, Ön Lisans ve Lisans

Sağlık Bakanlığı 12 Personel Alımı Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu kadro dağılımı Belli Oldu.

Resmi Gazetede yayımlanan duyuruya göre Sağlık Bakanlığı ÖSYM tercih kılavuzu ile 12 bin personel alımı yapacak. Alım duyurusu geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından duyurulmuştu. İlgili duyuruya göre 2020 yılının son ayı içinde Devlet hastanelerinde görevlendirilmek üzere 12 bin Sağlık Personeli Alımı yapılacağı bildirmişti. Bu kapsamda ÖSYM tercihleri 01- 07 Aralık 2020 tarihlerinde yapılacak. Peki Alım yapılacak kadrolar nedir? Kimler tercih yapabilecek? İşte tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

ÖSYM KPSS 2020/14 İle 12 Bin Personel Alımı Yapılacak!

Sağlık Bakanlığı Alımları için 12 bin personel alınacak. Alımlar Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adaylar içerisinden yapılacak. Buna göre;

Lise Mezunu Kadro Dağılımı:

1050 Hemşire, 85 Anestzi Teknisyeni, 5 çevre Sağlık Teknisyeni, 3 Diş Protez Teknisyeni, 120 İlk ve Acil yardım Teknisyeni, 68 Laboratuvar Teknisyeni, 11 Ortepedi Teknisyeni, 87 Röntgen Teknisyeni, 169 Tıbbi Sekreter Teknisyeni alımı yapılacak.

Ön Lisans Mezunu Kadro Dağılımı:

10 Adli Tıp Teknikeri, 12 Ağız Diş Teknikeri, 415 Anestezi Teknikeri, 20 Çevre Sağlık Teknikeri, 7 Diş Protez Teknikeri,, 20 Diyaliz Teknikeri, 10 Eczane Teknikeri, 20 Elektronörıfizyoloji Teknikeri, 21 Evde Bakım Teknikeri, 50 Fizik tedavi Teknikeri, 1000 İl ve Acil Yardım Teknikeri, 12 İş ve Uğraşı Terapisti Teknikeri, 137 Laboratuvar Teknikeri, 13 Odyometri Teknikeri, 37 Ortopedi Teknikeri, 7 Patolojik Anatomi Teknikeri, 10 Radyoterapi Teknikeri, 158 Röntgen Teknikeri, 327 Tıbbi Sekreter Teknikeri, 9 Yaşlı Bakım Teknikeri alımı yapılacak.

Lisans Mezunu Kadro Dağılımı:

10 Biyolog, 30 Çocuk Gelişimci, 22 Dil ve Konuşma Terapisti, 62 Diyetisyen, 1700 Ebe, 85 Fizyoterapist, 5950 Hemşire, 22 İş ve Uğraşı Terapisti ( Ergoterapist ), 20 Odyolog, 30 Perfüzyonist, 100 Psikolog, 25 Sağlık Fizikçisi ve 25 Sosyal Çalışmacı alımı yapılacak.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan şu nitelikler aranacak.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu Haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv arşatırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
  • KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

TERCİH YAPACAK KADIN ERKEK ADAYLAR BURADA TIKLA SENDE KATIL

Tercihler Ne Zaman Yapılacak?

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının ve başvuru şartlarının bulunduğu KPSS-2020/14 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

Adaylar tercihlerini, 1 Aralık – 7 Aralık 2020 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

Branş Dağılımı:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevda akbey
Sevda akbey - 3 yıl Önce

Lütfen sağlık lise hemşire mezunları diplomalarda geçerli olsun önlisans mezunu diye lise diplomasını iptal etmeyin

Remziye
Remziye - 3 yıl Önce

Kpss ortaöğretim sınavına girdim ama tercih yapamıyorum yardımcı olur musunuz?