Sağlık Bakanlığı 30 Bin Sağlık Personelini Hangi Kadrolara Alacak?

Sağlık Bakanlığı 30 Bin Sağlık Personeli Alacak.Sağlık bakanlığı 30 bini aşkın alacağı personelin hangi alanlarda olacağını açıkladı.Başvuru şartlarının neler olduğuna bakabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı 30 Bin Sağlık Personelini Hangi Kadrolara Alacak?

Sağlık Bakanlığı 2019 ve 2020 yıllarını içeren süreçte 30 bini aşkın sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu. Sağlık çalışanlarını sevindiren haber Sağlık Profesyonelleri Platformu Kurucusu Aras Ali Altınaş tarafından duyuruldu. Altınaş’ın yaptığı açıklamalardan hareketle alımların Haziran ayında başlaması bekleniyor.

Birçok Kadroda Sağlık Personeli Alınacak

Sağlık Bakanlığı tarafından daha önce de KPSS şartı olmadan bilişim personeli alımı gerçekleştirmişti. Başvurular 25 Haziran’da başlamış 21 Mayıs itibari ile sonlanmıştı. Altıntaş tarafından yapılan açıklamaya göre ise 30 binin üzerinde sağlık çalışanı alacağı duyurulmuştu. 2018 yılında itibaren sağlık çalışanlarına yönelik bir alım gerçekleştirilmediğinden adaylar bu açıklama ile beklemeye geçti. 2018 yılı itibari ile 27 bin sağlık çalışanı alımı yapılmıştı. Sağlık Bakanı tarafından da ardından yapılan açıklamada 25 bin sağlık personelinin 2019 yılı için alınacağı duyurulmuştu. Bu doğrultuda yapılan tek adım ise münhal kadroların açıklanması şeklinde olan duyuru. Bakanlığın açıkladığı münhal kadroların bazıları ise şu şekilde:

  • Biyomedikal teknikerleri,
  • Diyaliz teknikerleri,
  • Diş protez teknisyenleri,
  • Ebelik,
  • Eczane teknikerleri,
  • Ergoterapi,
  • Elektronörofizyoloji,
  • Evde hasta bakım teknikeri,
  • Fizyoterapi ve rehabilitasyon,
  • Genetik ve biyomühendislik, hemşirelik alımı şeklinde olup adaylar bu kadrolara 23.05.2019 tarihinden itibaren PBS üzerinden başvuru yapabilecektir. Kazanan adaylar ise 26 Haziran Çarşamba günü kura ile belirlenecek olup bakanlığın internet sitesinden açıklanacaktır.

Atama ve yerleştirme takvimine ilişkin detaylı bilgileri aşağıdaki ilandan ulaşmak mümkündür.

https://dosyamerkez.saglik.gov.tr/Eklenti/30771,2019-haziran-donemi--ilan-metnipdf.pdf?0

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 23:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
BİYOMEDİKAL TEKNİKERİ
BİYOMEDİKAL TEKNİKERİ - 3 yıl Önce

HER HASTANEDE EN AZ BİR TANE BİYOMEDİKAL TEKNİKERİ ŞARTTIR.BİYOMEDİKAL TEKNİKERİNE EN AZ 1000 TANE KADRO VERİLMELİDİR.DUYUN SESİMİZİ

Yavuz-durmaz
Yavuz-durmaz @BİYOMEDİKAL TEKNİKERİ - 3 yıl Önce

Diploma istiyormu?

Anne
Anne - 3 yıl Önce

Lisans hemşireler atama beklemekten yoruldu lütfen bir an önce atama yapın artık Allah rızası için

Tevfik
Tevfik - 3 yıl Önce

Başvuru nerden yapacagız

ANNE
ANNE - 3 yıl Önce

HEMŞİRE YARDIMCILARININ .LÜTFEN ATAMALARI YAPILSIN.LÜTFEN