Resmi Gazetede Yayımlandı! Ön Lisans Mezunu 280 Kamu Personeli Alınacak!

Resmi Gazetede yayımlanan kamu personeli alımı ilanına göre 280 kişilik kadro ile Ön lisans mezunu alım yapılacak. İlan detayları ve şartları haberde.

Resmi Gazetede Yayımlandı! Ön Lisans Mezunu 280 Kamu Personeli Alınacak!

Resmi Gazetenin 14 Şubat 2021 tarihi ile yayımladığı ilan ile Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı illerde olmak üzere Kamu Personeli Alımı yapılacak. Kamu Personeli kadrosunda Ön Lisans Mezunu Şoför alımı yapılacak. Bu kapsamda 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında yapılacak sözlü sınav esas alınarak sözleşmeli olarak Destek Personeli ( Şoför ) alımı yapılacak.

280 ŞOFÖR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,
  • 01.01.2021 tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1986 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.),
  • Üniversitelerin ön lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak,
  • ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS Ön Lisans) katılmış ve KPSS P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak,
  • Geçerlilik süresi dolmamış D1 veya D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,
  • Süresi içinde başvuru yapmış olmak,

BAŞVURULAR 15 ŞUBAT BAŞLIYOR!

Gelir İdaresi Başkanlığı şoför alımı için başvuru süreci 15 Şubat 2021 tarihi ile başlayacak. Adaylar başvurularını en geç 24 Şubat 2021 tarihi ile sona erecektir. Başvurular sadece //sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacaktır. Başvuru formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar internet sitesinde yer almaktadır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE