PTT Personel Alımı Taşeron Açıklaması ve Alım Tarihi

Uzun süre gündem de yer alan PTT alımları ne zaman yapılacak ? PTT personel alım şartları ve tarihi hakkında detaylı bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

PTT Personel Alımı Taşeron Açıklaması ve Alım Tarihi

Posta ve Telgraf Teşkilatı yeni dönem personel alımına ilişkin yaptığı duyurunun ardından çok vakit geçti. Henüz net bir tarihin belirtilmemiş olması da bekleyen vatandaşlar için yıpratıcı bir süreç oldu. Her seferinde ertelenen PTT personel alımı ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Açıklamaya göre PTT personel alımı yönetmeliği değişti. Alıma ilişkin yeni yönetmeliğe göre Kamu Personel Seçme ve Seçilme ( KPSS ) şartı yürürlüğe girdi. 2019 yılı PTT personel alımı ise 2020’ de olacaktır.

Soru Önergesine Karşılık Verilen Cevap

TBMM’ ye gelen soru önergesine karşılık PTT personel alımına ilişkin açıklamada taşeron alımına ilişkin bazı detaylara da cevap verdi. Antalya Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal’ ın 7/21395 esas sayılı yazılı soru önergesine karşılık verilen cevap da taşeron firma personellerinin statüsünün işçi sınıfına geçirilmesi 696 sayılı KHK’ nın 127. Maddesinde değildir. PTT İdari Hizmet Sözleşmeli Personel yönetmenliğinde yer alan personeller atama şartlarını taşıyarak 2018/1 personel sınavı ile ayrı kontenjandan katılmalarını sağlayacak, başarılı olan adayların İHS olarak ataması yapılmış ve ilerde de bu şekilde yapılması beklenmektedir. Taşeron personellere ilişkin ölçütler ise sürekli olarak iyileştirilmektedir. Sözü edilen açıklamaya ilişkin soru önergesinde Posta Telgrafı ve Teşkilatı (PTT ) içerisindeki işçilerin KHK ile kadroya dahil edilemeyeceği kesin bir dil ile söylenildi. Kadroya alınmak isteyen işçiler PTT bünyesinde yapılacak olan sınav ile kadroya personel olarak dahil edilecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İLLER BANKASI TAŞERON ÖZEL GÜVENLİK
İLLER BANKASI TAŞERON ÖZEL GÜVENLİK - 2 yıl Önce

İLLER BANKASI HALA TAŞERON OLARAK ÇALIŞAN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE KADRO.