PTT 2019/1 Personel Alım İlanı Ne Zaman Yayınlanacak?

Uzun süredir gündemden düşmeyen PTT KPSS şartsız personel alımının ne zaman olacağı merak konusudur. 2019 yılı bitmeden Kasım ya da Aralık ayında alım yapılacağı belirtildi.

PTT 2019/1 Personel Alım İlanı Ne Zaman Yayınlanacak?

PTT KPSS şartı olmadan gerçekleştireceği 5 bin personel alımında ise son 2 aya gelindi. Merak edilen konulardan biri de alımların nasıl olacağını, hangi kadrolara alım yapılacağını merak etmekte. Bu noktada 2019’un sonuna yaklaşırken ilgili alım için yer alan bilgiler haberin devamında yer almaktadır.

Başvuru Şartları ve Kadrolar

PTT 5 bin alımında geçtiğimiz alımlara benzer bir şekilde Tekniker, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı, Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık, Bankacılık), PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi, Mütercim-Tercümanlık), Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı), Avukat, Postacı, Mimar, PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk) meslek gruplarında alım olması beklenmektedir.

İlgili meslek gruplarına yönelik başvuru şartlarının ise şu şekilde olması bekleniyor. İlgili ilana başvuru yapmak isteyen adayların sağlaması gereken birtakım şartlar olmakla birlikte bu şartlar arasında Türk vatandaşı olmak, 35 yaşını aşmammış olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, adli sicil kaydı temiz çıkmak, erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi bulunmamak şartları aranmaktadır.

İlan Ne Zaman Yayınlanacak?

İlgili alım için geçtiğimiz günlerde Birlik Haber Sen ile PTT arasında yapılan görüşmede ilan tarihi hakkında da bir açıklama yapıldı. Buna göre açıklamada “PTT Anonim Şirketi bünyesindeki işyerlerinde yaşanılan sıkıntı ve sorunların çok önemli kısmının personel eksikliği ve yetersizliğinden kaynaklandığı anlaşıldığı” ifadelerine yer verilirken alımın kasım ve aralık aylarında gerçekleşmesine muhtemel olarak bakılıyor.

YORUM EKLE