NİV 1000 Memur Alımı İçin Son 2 Ay ! İlan Ne Zaman Yayınlanacak ?

Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Dairesi tarafından 2019 da yapılması beklenen personel alımlarının ilanı ne zaman olacak ? Başvuru şartları ve detaylar haberimizdedir.

NİV 1000 Memur Alımı İçin Son 2 Ay ! İlan Ne Zaman Yayınlanacak ?

Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, NVİ Nüfus vatandaşlık işleri tarafında 2019 yılı içerisinde yapılaması beklenen alımda binden fazla memur alımı gerçekleştirilmesi bekleniyor. Bu kapsamda alım yapacağı kadrolara ilişkin detaylar ise belli olurken Nüfus Müdürlükleri içerisinde 2019 yılı için yapılacak önceki alımlarının sözlü mülakat sonuçlarının açıklanmasından hemen sonra ilan edilmesi bekleniyordu. Fakat 2019’un bitimine son iki ay kala adaylardan da ilanın yayınlanmasına yönelik talepler gittikçeartıyor.

Muhtemel Başvuru Şartları Neler?

Kurumun açık olarak gerçekleştireceği büro memuru alımında başvuru şartlarının şu şekilde olması bekleniyor; Başvuru yapacak olan adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak,Adayların en az ön lisans mezunu olmak,35 yaşını doldurmamış olmak, ÖSYM tarafından 2018 ya da 2019 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Lisans mezunları için KPSSP (3), Ön lisans mezunları için KPSSP (93) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak şartları aranmaktadır.

İlan Ne Zaman Yayınlanacak ?

2018 yılında bin 117 memur alımı İçişleri Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden yapılan başvuruların ardından 25 Temmuz tarihinde başvuru sonuçları açıklanmış olup adaylar sözlü sınava katılarak, asıl ve yedek adaylar belli oldu. Bu kapsamda 2019 yılında yapılacak olan alımın ise kasım ya da aralık ayında yapılması muhtemel olarak değerlendiriliyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2019, 19:22
YORUM EKLE