MEB’ten Öğretmen Ataması Müjdesi! 20 Bin Öğretmen Alınacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 2020 yılı Şubat ayında 20 bin öğretmen alımını yapılacağını belirti. Alımlarla ilgili detaylar haberimizdedir.

MEB’ten Öğretmen Ataması Müjdesi! 20 Bin Öğretmen Alınacak

Ülkemizde binlerce öğretmen adayının merakla beklediği haberlerden biri de gelecekte yapılacak olan yeni öğretmen atamalarıdır. Farklı branşlardan birçok öğretmen adayının merakla ve heyecanla beklediği atama haberi ise dün yapıldı. Yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Şubat 2020’de 20 bin öğretmen ataması yapılacağının müjdesini verirken adayların bir kısmı ise yapılacak alımın oldukça az olduğuna dikkat çekti.

Şubat’ta 20 Bin Öğretmen Alımı Yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk müjdeli atama haberini "Öğretmen adaylarımız sanıyor ki ben oturuyorum bir masaya 20 bin, 40 bin, 60 bin yazıyorum. Bu, ülkenin genel ekonomik durumuyla kabinenin kararıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde sistemin kararıyla olan bir şey bu. Bana kalsa ben '60 bin az, 80 bin olsun' derim.

Biz şuna bakıyoruz; 'Hangi alanda, kaç öğretmen ihtiyacımız var' diye. Bunun da bir istatistiği var. Bu yazılım diyor ki 'Senin haritanda şu kadar öğretmen eksiği var, şu branşlarda. Öncelikli olarak nicel açıdan ve coğrafi açıdan bölgesel olarak şuraya şu kadar öğretmen atanması gerekiyor' diyor. Burada bazı branşlar, örneğin; edebiyat ile ilgili gerçekten az alım var. Edebiyat öğretmeni ile ilgili zamanında doyum fazlalaştığı için ihtiyacımız olmayan bir şeyi de almak istemiyoruz" ifadeleri ile açıkladı.

Adaylar Tepki Gösterdi

Her ne kadar birçok aday atama haberine sevinse de yapılacak olan alımın oldukça az olmasına bir kısım aday tarafından tepki geldi. Adaylar sosyal medya üzerinden yapılacak olan alımı eleştirerek sayısını arttırılmasını talep etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alperen Amirgan
Alperen Amirgan - 2 yıl Önce

Ziya selçuğun böyle bir açıklaması yok ve haber yapan adminler dünyadan bi haberler. Bir kısım öğretmen dediğiniz 500 binin üstünde öğretmen bu duruma tepki gösterdi 1M tweet atarak yaptı bunuda. Yüzbinlerce açık varken 20 bin komiklik tabiki.