MEB 2021 Yılı 6132 Aşçı ve Yardımcısı ile Fizyoterapist Alımı Sonuçları Tarihi Belli Oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı 6132 personel alımı sona erdi. Merak edilen konulardan biriside değerlendirmeler nasıl olacak ve sonuçlar ne zaman?

MEB 2021 Yılı 6132 Aşçı ve Yardımcısı ile Fizyoterapist Alımı Sonuçları Tarihi Belli Oldu!

MEB 2021 yılı personel alımı ilanı için başvuru süreci sona erdi. Adayların en çok merak ettiği konulardan birisi olan başvuru sonuçları ne zaman açıklanacağı oldu.

Bildiğiniz gibi Milli Eğitim Bakanlığı 2021 yılı Personel Alımı ilanı yayımlamıştı ve KPSS Puanı ile Aşçı, Aşçı Yardımcısı ve Fizyoterapist alımı yapacağını bildirmişti. MEB için büyük kadrolu personel alımı ilanı oldukça ilgi gördü ve rekor başvurular yapıldı. En az Lise mezunu personel aımı yapılması da başuru sayısını yüksek tuttu. Bu yönde 5 kasım 2021 tarihinde sona eren başvurular için sonuçların açıklanacağı tarih belli oldu.

DEĞERLENDİRMELER NASIL YAPILACAK?

MEB 6132 personell alımı için, 3279 Aşçı Yardımcısı Alımı , 2593 Aşçı Alımı ve 260 Fizyoterapist Alımı yapacağını bildirdi. Alımlar 81 farklı şehirde yapılacak.

Başvuruların KPSS Puanı ile yapılmasının ardından değerlendirmelerinde KPSS Puanı ile yapılacağını söyleyebilirsiniz.

İlan edilen fizyoterapist pozisyonlarına, 2020 KPSSP3 puan sıralaması üzerinden yüksek puan alandan başlamak üzere adayların tercihleri de dikkate alınarak atamaları yapılacaktır.

İlan edilen aşçı ve aşçı yardımcısı pozisyonlarına, 2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması üzerinden yüksek puan alandan başlamak üzere adayların tercihleri de dikkate alınarak sırasıyla;

a) Aşçılık, Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olanların,

b) Aşçılık, Gemi Aşçılığı, Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği önlisans programlarının birinden mezun olanların,

c) Ortaöğretim kurumlarının aşçılık veya mutfak bölümlerinden mezun olanların, ç) Herhangi bir lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirenlerin,

d) Herhangi bir ön lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirenlerin,

e) Herhangi bir ortaöğretim programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirenlerin, ataması yapılacaktır.

Puan eşitliği hâlinde sırasıyla; diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması hâlinde yaşı büyük olana öncelik verilecek, eşitliğin devamı hâlinde bilgisayar kurası ile atama yapılacaktır.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

5 Kasım 2021 tarihi ile son ermiş olan başvurular inceleme olup sonuçların 12.11.2021 tarihinde https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ üzerinden ilan edilecektir.

Başvuru sonuçlarından haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirebilirsiniz.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE