Kültür Bakanlığı KPSS siz 41 Kamu Personeli Alımı İlanı Yayımlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı kamu personeli alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazetede 14 Kasım 2021 tarihi ile yayımlanan ilan detayları haberde. KPSS şartı yok.

Kültür Bakanlığı KPSS siz 41 Kamu Personeli Alımı İlanı Yayımlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı ilanı yayımlandı. Resmi gazetede yayımlanmış olan ilan ile Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere 41 kişilik boş kadro ile Güzel Sanatlar genel Müdürlüğünce 5 farklı şehirde 41 Kamu Personeli Alımı ilanı yayımlandı. Alanına göre kadro dağılımı ve adaylardan aranan başvuru şartları nedir?

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER VE ALANINDA GÖRE KADRO DAĞILIMI:

Kültür ve Turizm Bakanlığı 5 farklı şehirde 41 Kamu Personeli Alımı yapacak. Bu kapsamda alımlar,

  • İzmir 2,
  • İstanbul 28,
  • Çukurova 7,
  • Bursa 3,
  • Ankara 1,

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kamu personeli alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Halk Dansları Topluluğu İçin;

1-En az Yüksekokul (2 yıllık) veya dengi okul mezunu olmak,

2-Kadınlarda en az 1.65 cm, en çok 1.80 cm, Erkeklerde en az 1.75 cm, en çok 1.95 cm boy ölçülerine sahip olmak,

3-Dansçı fiziğine uygun bedensel uyum, görünüm ve esnekliğe sahip olmak, (Sınav yerinde gerekli görülen bedensel ölçümler yapılacaktır.)

4-Başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak,

5-Ses duyma yeteneği ve ritm bilgisine, iyi bir halk dansları tekniğine, hareket dizinlerini algılama, çabuk öğrenme ve uygulama becerisi ile estetik tavra sahip olmak,

6-Halk Danslarının gerektirdiği yüksek eforu gösterebilecek kadar iyi bir sağlık durumuna sahip olmak,

7-Seyahat engeli bulunmamak,

8-Yurtiçinde ve yurtdışında, çalıştığı kurumun kurumsal kimliğine uygun hal ve davranışlarda bulunma sorumluluğunu taşımak,

9-Yapılacak uygulamalı sınavda başarılı olmak.

Orkestralar ve Korolar için;

1-Keman, viyola, viyolonsel, kontrabas, obua, klarinet, trompet, trombon (bas), piyano (Orkestra için), arp ve vurmalı çalgı branşları için; Resmi ve Özel Konservatuvarlardan veya müzik bölümü bulunan okullardan mezun veya özel müzik öğrenimi görmüş olmak,

2-Tulum, kemençe, piyano (Çok Sesli Müzik Korosu için) branşları için; en az Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümü ya da konservatuarın lise bölümü veya fakülte ya da dört yıllık yüksekokul mezunu olmak veya özel müzik öğrenimi görmüş olmak,

3-Yapılacak uygulamalı sınavda başarılı olmak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Başvuruları 15 Kasım 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 24 Kasım 2021 tarihi saat 23:59 a kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak olan adaylar, e-Devlet – Kültür ve Turizm Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE