Kültür Bakanlığı 52 Kamu Personeli Alımı Yapacak - KPSS li KPSS siz

Kültür ve Turizm Bakanlığı 52 kamu personeli alımı ilanı yayımlandı. KPSS Puanı ile veya KPSS siz memur alımı kontenjan dağılımı haberde.

Kültür Bakanlığı 52 Kamu Personeli Alımı Yapacak - KPSS li KPSS siz

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kapadokya Alan Başkanlığına kamu personeli alımı ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Kapadokya Alan Başkanlığında, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 28 inci maddesine göre iş mevzuatı kapsamında istihdam edilmek üzere farklı kadrolarda Kamu Personeli alımı gerçekleştirilecek. Alım yapılacak kadrolar ve başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Hangi Kadrolarda Kamu Personeli Alımı Yapılacak?

52 Kişilik kadro ile farklı alanlarda Kamu Personeli alımı yapılacak. Alımlar bazı kadrolarda KPSS Puanı ile veya KPSS Puanı olmaksızın gerçekleştirilecektir. Buna göre,

KPSS Puanı İle 37 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı:

1 Avukat, 4 Mühendis, 4 Mimar, 1 Şehir Plancısı, 1 Arkeolog, 1 Müze Araştırmacısı, 4 İdari Uzman, 1 Grafiker, 2 Restoratör, 10 Büro Görevlisi, 3 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 2 Teknisyen ve 3 Destek Personeli

KPSS Olmaksızın 15 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı:

2 İç Denetçi, 3 Mühendis, 1 Peyzaj Mimarı, 4 Mimar, 1 Şehir Plancısı, 4 İdari Uzman

Başvuru İçin Adaylardan Aranacak Şartlar Nelerdir?

Bakanlığın Kamu Personeli alımı ilanına başvuru için adayların genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesinin A bendindeki 3 numaralı ve alt bendindeki şartları sağlıyor olmak gereklidir. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

Ayrıca KPSS Puanı ile yapılacak Kamu personeli alımları için 2020 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için KPSSp94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan ve üzeri puan almış olmak gereklidir.

Yaş şartı olarak ise, Merkezi sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibari ile 35 yaşından gün almamış olmak gereklidir.

Kadrosuna Göre Özel Şartlar Nelerdir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığı kamu personeli alımı başvuruları 25 Temmuz 2022 tarihi ile başlayacak. En geç 8 Ağustos 2022 tarihine kadar başvuru yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını elektronik ortamda kariyer adresi üzerinden gerçekleştireceklerdir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2022, 13:04
YORUM EKLE