Karayolları 15 Şehirde 224 Kamu Personeli Alımı Yapıyor! KPSS Taban Puan Yok

Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı başvurusu devam ediyor. KPSS 2022/7 tercihleri ile 224 Kamu personeli alımı yapılacak. Ön Lisans ve lisans mezunu şartlar nedir?

Karayolları 15 Şehirde 224 Kamu Personeli Alımı Yapıyor! KPSS Taban Puan Yok

Karayolları Genel Müdürlüğü kamu personeli alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere KPSS 2022/7 kapsamında yayımlanmış olan Tercih kılavuzu ile Ön Lisans ve Lisans mezunu kapsamında sözleşmeli 224 Kamu Personeli alımı gerçekleştirilecek. Başvuruların geçtiğimiz hafta başlaması bile şimdiden on binlerce aday başvuru yaptı.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Karayolları Genel Müdürlüğü Ön Lisans mezunu ve Lisans mezunu 224 Kamu personeli alımı yapacağını bildirdi. Alımlar farklı kadrolarda ve şehirlerde yapılacak.

Personel Alımı Yapılacak Şehirler:

 • Antalya,
 • Bursa,
 • Diyarbakır,
 • Elazığ,
 • Erzurum,
 • Kars,
 • Kastamonu,
 • Kayseri,
 • Konya,
 • Mersin,
 • Samsun,
 • Sivas,
 • Trabzon,
 • Van
 • Ankara,

15 Şehir İçin Kontenjan Dağılımı:

Ön Lisans Mezunu 61 Tekniker Alımı yapılacak.

Lisans Mezunu 5 Avukat, 115 Büro Personeli, 3 Mimar, 38 Mühendis, 2 Şehir Plancısı olmak üzere 163 personel alımı gerçekleştirilecek.

Kimler Karayollarına Başvuru Yapabilecek?

KPSS 2022/7 kapsamında alımı yapılacak personel adayları için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 18 yaşını tamamlamış olmak ve herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak" şartları aranacak.

Ayrıca ilgili kadrolar için KPSS Tercih kılavuzuna göre nitelik kodlarına göre Ön Lisans ve Lisans eğitimi veren üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

KPSS Taban Puan Şartı Yok!

Karayolları Genel Müdürlüğü kamu personeli alımı için KPSS şartı aranacak. Ancak adayların tercih yapabilmeleri için herhangi bir Taban puan almış olmalarına gerek yoktu. Yani yapılmış olan tercihlerde kadrosuna ve şehre göre yapılacak KPSS sıralaması ile en yüksek olan adaylar atanacak.

Alımlar sadece KPSS Puanına göre yapılacağından adaylara herhangi bir Mülakat yapılmayacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Karayolları kamu personeli alımı için başvurular 14 Nisan 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 21 Nisan 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular sadece ÖSYM üzerinden 30 TL tercih ücreti karşılığında yapılacak. Tercih kılavuzu ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

TERCİH KILAVUZLARI VE ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2023, 07:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaldırım mühendisi
Kaldırım mühendisi - 2 yıl Önce

Torpil yoksa iş yok

Alifuat bilgin
Alifuat bilgin - 2 yıl Önce

Peki 2020 yılına ait milyonlarca halen işsiz üniversite mezunlarına kim iş verecekmiş,bunlarıda açıklamanız gerekmiyormu,ne olacak bu insanlar boşu boşunamı mezun olup diploma almışlar diplomalarını satlığamı çıkaracaklar,bunlar hayatta yaşamayacaklarmı,bu milyonlar intiharmı edecekler,intiharmı etsinler,ne yapmaları gerekir.bunların yaşları otuzbeş olmuşlar,bunlar cezalılarmı,cezalarının suç unsurları nelerdir kamuoyuna açıklansın.vatan hainliklerimi var,kim iş verecek bu milyon kişilere,bu ülkenin asli vatandaşları değillermi,nüfus kağıtlarını başka ülkelerdenmi almışlar,.

Ömer faruk kaya
Ömer faruk kaya - 2 yıl Önce

Selam aleykum acilen iş ihtiyacım var

Ziyaikyaz
Ziyaikyaz - 2 yıl Önce

Sayinmüdürüm