Kamuya 151 Sözleşmeli Personel Alınacak! Hangi Kurumlar Alım Yapıyor?

Şubat ayı itibari ile KPSS şartı ile bir çok alanda personel alımı yapılacak. KPSS A ve KPSS B puanları ile personel alımı yapılacak.Ayrıntılar haberimizdedir.

Kamuya 151 Sözleşmeli Personel Alınacak! Hangi Kurumlar Alım Yapıyor?

Şubat ayının ilk haftasını geride bırakırken hem DPB üzerinden yayınlanan ilanlarda farklı kamu kurum ve kuruluşlarına farklı alanlarda istihdam etmek üzere kamu personeli alımı yapılacaktır. Hem KPSS A hem de KPSS B grubuna ait olan ilanlar ile farklı kadrolarda sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecektir. Buna göre bu personeli alımı yapacak olan kamu kurumlarının ilanlarına ait kadrolar ve ilanlara ilişkin detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

DPB’de Yayınlanan İlanlar

Devlet Personel Başkanlığı’nda bugün yayınlanan ilanlarda kamuya personel alımıyapılacağı açıklandı. Yapılacak olan bu alımlarda 8 kurum alım yapacak olup bunlar arasında Türk Akreditasyon Kurumu, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Ticaret Bakanlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, Adalet Bakanlığı şeklidedir.

İlgili ilanlara ulaşmak ve başvuru yapmak için //kamuilan.dpb.gov.tr adresi üzerinden yanda bulunan panelden ilan türünü seçerek erişim sağlamak mümkündür.

Türk Akreditasyon Kurumu

Dışişleri Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden açıklanan ilana göre 27 personel alımı kadrolarından uzman yardımcısı kadrosunda 17, idari personel kadrosunda ise 10 kişi istihdam edilecek. Detaylar için https://www.isinolsa.com/memur-alimlari/disisleri-akreditasyon-kurumu-27-idari-memur-ve-uzman-alimi-ilani-h30714.html

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı olan Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere 657 Saylı Devlet Memurları kanunun 4. maddesi B fıkrasında göre sözleşmeli olarak çalıştırılacak Mühendis alımı yapılacak. Detaylar için: https://www.isinolsa.com/kamu-personel-alimlari/maden-ve-petrol-isleri-genel-mudurlugu-kpss-siz-20-muhendis-h30570.html

Ticaret Bakanlığı

22 Ocak 2020 tarihli yayımlanmış olan ilana göre Ticaret Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere personel alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanmış olan ilana göre 22 kişilik boş kadro ile sözleşmeli kamu personeli alınacak olup başvuru süreci şubat ayında başlayacaktır.

https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimlari/ticaret-bakanligi-sozlesmeli-22-personel-alimi-icin-ilan-yayimladi-h30475.html

YORUM EKLE