İstanbul ve Ankara Kültür Bakanlığı Personel Alımı İlanı Yayımlandı! En Az lise

Kültür ve Turizm Bakanlığı İŞKUR üzerinden İki büyükşehirde en az lise mezunu personel alımı ilanı yayımladı. Kontenjan dağılımı ve şartlar haberde.

İstanbul ve Ankara Kültür Bakanlığı Personel Alımı İlanı Yayımlandı! En Az lise

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı ilanı yayımladı. Az önce Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere İstanbul ve Ankara İllerinde Kamu Personeli alımı yapacağını bildirdi.

Bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanlığı perosnel alımları Cumhurbaşkanlığı Senfon, Orkestrası Konser Alanları İşletme Müdürlüklerine yapılacak. İstanbul ve Ankara illerinde farklı kadrolarda personel ve işçi alımı yapılacak. Ayrıca en az lise mezunu personel adayları başvuru yapabilecekler.

Hangi Kadrolarda Personel Alımları Yapılacak?

Bakanlık Ankara'da 5 ve İstanbul'da 11 işçi personel alımı yapacağını açıkladı. Bu yönde,

Ankara Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü, 1 Sanat Yönetmeni, 4 Sanatsal ve Teknik işler görevlisi alacak. Alan dağılmı ise,

İstanbul Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğüne 11 kişilik kadro ile sanatsal ve Teknik işler görevlisi alımı yapılacak. Alan Dağılımı ise,

Kimler 16 Personel Alımı İlanına Başvuru Yapabilecek?

Başvuru yapacak adaylar öncelikle yukarıda belirtilen niteliklere sahip olmaları gereklidir. Alanına göre Lise, ÖN Lisans veya lisans mezunu olmak gereklidirç

Genel olarak ise,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak şartları aranacak.

Başvurular Ne Zaman?

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başvuruları 3 Ocak 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 7 Ocak 2022 tarihine kadar başvuru alınacak. Başvurular sadece şahsen yapılacaktır. Aşağıdaki bağlantılar sayesinde ilanların detaylarına ulaşabilirsiniz.

İstanbul Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı İlanı

Ankara Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı İlanı

YORUM EKLE