İçişleri Bakanlığı 4/B 90 Çağrı Karşılama Personeli Alımı! En Az 4000 TL Maaş

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuruları devam ediyor. En az 4000 TL Maaş ile Çağrı Karşılama Personeli Alımı yapılacak. Şartlar ve 35 Şehir dağılımı nedir.

İçişleri Bakanlığı 4/B 90 Çağrı Karşılama Personeli Alımı! En Az 4000 TL Maaş

İçişleri Bakanlığından gelen ilan ile 90 Çağrı Karşılama Personeli Alımı yapılacak. Ön Lisans Mezunu Personel Alımı yapılacak olup başvuru süreci başlamıştır. Bakanlık Çağrı Karşılama Personeli alımları 90 farklı şehirde olmak üzere Taşra Teşkilatına alım yapılacak. Haberimizde sizlere Çağrı Karşılama Personeli Alımı ilanı hakkında detayları paylaşacağız.

90 Çağrı Karşılama Personeli Alımı Yapılacak!

İçişleri Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Taşra teşkilatına 90 Çağrı Karşılama Personeli Alımı yapacağını bildirdi. Alımlar 35 farklı şehirde yapılacak. Ayrıca 4/B sözleşmeli olarak yapılacak alımlar için şehre göre kontenjan dağılımı şöyle:

Çağrı Karşılama Personeli KPSS Şartı ve Özel Şartları Nelerdir?

Bakanlığın sözleşmeli personel alımı ilanına göre adaylardan bazı nitelikler talep edilecektir. Bunlara KPSS, Eğitim şartları dahildir. Genel olarak ise 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak.

Ayrıca adayların herhangi bir kamu kurumu veya kuruluşunda sözleşmeli olarak çalışmıyor olması, Daha önce görev yapılan kurumdan disiplin cezası ile görevine son verilmemiş olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak gereklidir.

KPSS Taban Puan Şartı Kaç?

Sadece Ön Lisans mezunu personel alımı yapılacak olup adayların 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından P93 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

Ön Lisans Mezunu Bölüm Şartı Nedir?

Çağrı Karşılama personeli alımı için adayların Ön Lisans mezunu olması gereklidir. Herhangi bir ön lisans bölümünden mezun veya Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü Mezunu olmak gereklidir.

En Az 4000 TL Maaş Verilecek

Bakanlık yayımladığı ilanda Çağrı karşılamak Personeli 2021 yılı maaşlarını da duyurdu. Hizmet yılına göre değişen maaşlar şöyledir;

a) 5 yıldan az olanlar 3962,13 TL

b) 5 Yıldan 10 Yıla Kadar Olanlar 4078,32 TL

c) 10 Yıldan 15 Yıla Kadar Olanlar 4193,98 TL

d) 15 Yıldan 20 Yıla Kadar Olanlar 4341,06 TL

e) 20 Yıldan Fazla Olanlar 4572,46 TL

Başvuru Süreci Devam Ediyor!

İçişleri Bakanlığının Çağrı Karşılama personeli alımı başvuruları 29 Kasım 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 3 Aralık 2021 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını sadece Kariyer kapısı üzerinden Elektronik ortamda gerçekleştirecekler. Başvuru adımlarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı 4/B Sözleşmeli 124 Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Çağrı Karşılama Personeli Sınav Konuları:

  • İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük,
  • Uluslararası Anlaşmalar,
  • Coğrafya,
  • Atasözü ve Deyimler,
  • Genel Bilgiler ve Güncel Olaylar konularından,

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2021, 10:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nursev
Nursev - 2 yıl Önce

Ne zaman alım olacak

BARIŞ
BARIŞ @Nursev - 2 yıl Önce

Başvuru başladı sonuçlar ne zaman açıklanır

Esmer
Esmer @Nursev - 2 yıl Önce

29kasımda başlamış 3aralıkta bitiyormuş

BARIŞ
BARIŞ - 2 yıl Önce

Başvuru yok ki

Tuğba
Tuğba - 2 yıl Önce

Nerden başvuru yapılıyor