İçişleri Bakanlığı 219 Büro Memuru Alımı İlanı Yayımlandı!

​​​​​​​İçişleri Bakanlığı tarafından 219 büro memuru ilanı geldi. Müracaatlar ve diğer detaylar duyuruldu.

İçişleri Bakanlığı 219 Büro Memuru Alımı İlanı Yayımlandı!

İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılı memur alımı ilanı ne zaman gelecek aramaları uzun süredir yapılırken dün müjdeli duyuru geldi ve ilan kamuoyuna açıklandı. Buna göre İçişleri Bakanlığının en yoğun rağbet gösterdiği kadro olarak bilinen büro memuru için de 219 kişilik kadro ayrıldı. Buna göre İçişleri Bakanlığı 219 büro memuru alımı yapıyor. İlan yeni geldi ve tüm detaylar açıklandı. Aranan şartlar, alınacak maaş vb. gibi detaylar belli oldu.

Mezuniyetlere Göre Dağılım Nedir?

Merkez yani Ankara için 2 büro memuru alınacak ikisi için de ön lisans mezunlarına kadro verildi. Taşra için ise lisans mezunlarına 63 kişi ve ön lisans mezunlarına ise 154 kişilik kadro verildi. Toplam merkez ile taşra için İçişleri Bakanlığı 219 büro memuru alımı yapıyor. Lisans mezunlarının P3'te 60 ile üzerinde ve önlisans mezunlarının ise P93'te 60 ile üzerinde puan alması gerekmektedir.

Başvurular

İçişleri Bakanlığı ilanı dün yayımlandı ve henüz ilana başvurular başlamadı. Buna göre önlisans mezunları büro memurluğundan 3.470 TL maaş alacak iken, lisans mezunları büro memurluğundan 3.403 TL maaş alacaktır. Başvurular, kılavuz, illere göre alım listesini görmek için aşağıdaki linkten takip ediniz.

RESMİ İLAN İÇİN BURAYA GİRİNİZ

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 01:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Busrardan
Busrardan - 12 ay Önce

Lisans mezunu daha mı az alıyor

Nazıme Karadas
Nazıme Karadas - 12 ay Önce

Türkçe ogretmenligi den mezunum 13 yıldır atanamıyoruz bana uygun bir iş dalında çalışmak istiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim saygilar