HSK Lise Mezunu VHKİ Alımı Başvuruları Başladı! Şartlar Nedir?

HSK bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı eğitim seviyelerinde kamu personeli alacak. Başvuru süreci başladı. İşte şartlar ve başvurular?

HSK Lise Mezunu VHKİ Alımı Başvuruları Başladı! Şartlar Nedir?

HSK kamu personeli alımı için 17 EKim 2019 tarihinde bünyesine personel alımı yapacğaını belirtti. Yayımlanan ilana göre HSK bünyesine 5 kişilik boş kadro ile KPSS Puanı ile Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ( VHKİ ) alımı yapacğaını ilan etmişti. Başvuru süreci bugün ( 30 Ekim 2019 ) itibari ile başladı ve adaylar başvurularını gerçekleştirebilmeleri için öncelikle belirtilen nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere ilan hakkında detayları aktaracağız.

EN LİSE MEZUNU ALIM YAPILACAK!

HSK toplamda 5 kişilik kadro ile 10 uncu dereceli 2 kadro, 9 uncu dereceli 3 kadro ile Genel İdare Hizmetleri Sınıfında Lise, Ön Lisans veya Lisans mezunu VHKİ alacak.

GENEL ŞARTLAR NEDİR?

HSK adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler doğrultusunda, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Askeriğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi nitelikler aranacaktır.

ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

KPSS Şartı: ÖSYM tarafından 2018 yılın yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için KPSSP94, Ön lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Eğitim şartı: Fakülte/yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olmak veya en az lise ve dengi okul mezunu olup, başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak.

BAŞVURULAR BAŞLADI:

Söz konusu HSK memur alımı için başvuru süreci 30 EKim 2019 tarihinde başlamış olup en geç başvuruların 04 kasım 2019 tarihine kadar saat 17:00 a kadar yapılması gerekmektedir. 

Başvurular www.hsk.gov.tr internet adresinde yer alan 2019 yılı 4/A (Kadrolu) Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Giriş Sınavı İş Talep Formunu temin ederek ilgili tüm kısımları doldurmak suretiyle gerekli belgelerle birlikte Hâkimler ve Savcılar Kuruluna şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta ve benzeri yollarla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. (Başvuru adresi: Emniyet Mahallesi, Mevlana Bulvarı No: 36 Yenimahalle / ANKARA)

BAŞVURU KILAVUZU VE FORMU

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2021, 00:18
YORUM EKLE