HSK 27 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başladı! Başvuru Formu ve Belgeler?

Hakimler ve Savcılar Kurulu personel alımı başvurusu başladı. 3 farklı kadroda 4/B personel alımı ilan detayları ve istenen belgeler haberde.

HSK 27 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başladı! Başvuru Formu ve Belgeler?

HSK Personel alımı başvuru süreci başladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre HSK ( Hakimler ve Savcılar Kurulu ) 657 Sayılı devlet memurları kanunun 4/B fıkrası kapsamında istihdam edilmek üzere 3 farklı kadroda sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Bu yönde başvuru sürecinin başlamasını bekleyen adaylar için süpriz gelişme. HSK Sözleşmeli personel alımı başvuruları Bugün Başladı. İlan hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İşin Olsa Ekibi olarak bu haberimizde sizlere sadece HSK başvuruları hakkında detayları aktaracağız.

27 Sözleşmeli Personel Adayı İçin Başvuru Alınacak!

HSK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 27 sözleşmeli personel alımı yapacağını bildirdi. Alımlar, 15 Büro Personeli, 5 Şoför ve 7 Sözleşmeli Hizmetli adaylarından yapılacak. Başvuru süreci Bugün başlamış olup en geç 5 gün sürecek ve adaylar başvurularını en geç 3 Haziran 2022 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Kontenjan dağılımı ve başvuru şartları hakkında bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: HSK 2022 Yılı 27 Sözleşmeli Personel Alım İlanı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Nasıl Başvuru Yapılacak?

HSK personel alımı başvuruları şahsen gerçekleştirilecek. Bu kapsamda adayların aşağıda sizlerle paylaşacağımız başvuru adresi ve başvuru formu ile birlikte başvurularınızı gerçekleştirebileceksiniz.

Başvuru Adresi: Emniyet Mahallesi, Mevlana Bulvarı No:36 Yenimahalle / ANKARA

Başvuru Formu: Eki : 2022 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel Giriş Sınavı İş Talep Formu

Başvuru İçin Adaylardan İstenen Belgeler?

Aşağıdaki belgelerde belirtilen İş talep formu yukarıdaki başvuru formudur. Başvurularınızı son başvuru tarihine kadar aşağıdaki belgelerle gerçekleştirebilirsiniz.

Sözleşmeli büro personeli pozisyonu başvurusu için:

1- İş talep formu

2- Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olanlar bakımından öğrenim belgesinin aslı veya onaylı örneği (Noter tarafından veya belgeyi veren öğretim kurumunca onaylanmış olması ya da aslı görülmek suretiyle adayların getireceği belge fotokopilerinin HSK Genel Sekreterliğince onaylanması gerekmektedir.);

Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olanlar bakımından ise diploma örneği ile birlikte başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasının aslı veya örneği ile müracaat etmeleri gerekmektedir. (Noter tarafından veya belgeyi veren öğretim kurumunca onaylanmış olması ya da aslı görülmek suretiyle adayların getireceği belge fotokopilerinin HSK Genel Sekreterliğince onaylanması gerekmektedir.) 3- KPSS-2020 sınav sonuç belgesi.

Sözleşmeli Şoför başvurusu için:

1- İş talep formu

2- En az lise veya dengi okul mezunu olduğunu gösterir belge,

3- KPSS-2020 sınav sonuç belgesi,

4- Sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi.

Sözleşmeli Hizmetli başvurusu için:

1- İş talep formu

2- En az lise veya dengi okul mezunu olduğunu gösterir belge,

3- KPSS-2020 sınav sonuç belgesi.

YORUM EKLE